Generacja Z, podobnie jak inne, poddawana jest wielu analizom i badaniom, które mają wyłonić istotne cechy populacji, szczególnie w kwestii zatrudnienia. Jest to niezwykle ważne dla przyszłości ekonomicznej i społecznej.
Pracodawcy wskazują najprostsze drogi.
"Początki były trudne".
Gdzie najłatwiej znaleźć pracę?
"Na konkretne warunki zatrudnienia wydawane są zezwolenia".
Eksperymentalne wprowadzenie czterodniowego tygodnia pracy w Islandii okazało się sukcesem, który przerósł wszelkie wyobrażenia. W efekcie wielu pracowników pracuje w mniejszym wymiarze godzin. Czy inne kraje pójdą w ślady Islandii?
Według badań dr hab. Joanny Tyrowicz, przeciętny Polak po stracie pracy szuka nowego zatrudnienia średnio ponad rok. Dlaczego tak się dzieje? Jak efektywnie szukać pracy? A jak ta sprawa przedstawia się w innych krajach? Tłumaczył to gość Dzień Dobry TVN dziennikarz TVN24 BIS Paweł Blajer.
Czas to pieniądz. Niestety stawki, jakie oferują pracodawcy przy zatrudnieniu na umowie śmieciowej bywają śmiesznie niskie. Co więcej, są one zupełnie nieadekwatne do ponoszonych przez nas kosztów materialnych i emocjonalnych. Na ile godzinę swojej pracy wyceniają warszawiacy? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.