Nalepki rejestracyjne przestaną obowiązywać. Od 4 września nie będzie obowiązku przylepiania ich na szybę, a także konieczności przekazywania karty pojazdu nowemu właścicielowi. Co grozi za brak zdjęcia naklejki?
"Miasto ma obowiązek zapewnić miejsce".
10,3 mln - tyle szczepień przeciwko COVID-19 pierwszą i drugą dawką wykonano do tej pory w Polsce. W tym tygodniu planowanych jest kolejnych 1,6 mln. Jak zapowiedział szef KPRM Michał Dworczyk, 4 maja ruszy rejestracja na szczepienia w zakładach pracy. Jakie warunki musi spełnić pracodawca?
Rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób między 40. a 60. rokiem życia spowodowała ogromny chaos. Niektórzy otrzymali termin skierowania nawet na przyszły tydzień. Okazało się, że nastąpiła usterka w systemie, co przyznał szef KPRM Michał Dworczyk.
Szczepienia przeciwko COVID-19 bez ograniczeń? Rejestracja została odblokowana dla prawie wszystkich - taka informacja pojawiła się w mediach społecznościowych. Skierowania dostało wiele osób, które zgłaszało chęć przyjęcia szczepionki wiele tygodni temu. Zapisywać mogli się nawet 40-latkowie, a przypadające im terminy są bardzo bliskie.
Szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce wchodzą w kolejny etap - ruszają zapisy dla rocznika 1952. Osoby urodzone we wskazanym roku będą się mogły rejestrować od czwartku, czyli 11 marca, od godziny 6 rano. Otrzymają one preparat firmy AstraZeneca. Kiedy zaczną się zapisy dla pozostałych roczników?
Szczepienia na COVID-19 i zapisy na nie to w ostatnich dniach gorący temat. Zainteresowanie jest ogromne, seniorzy od rana stoją w kolejkach lub dzwonią na infolinię i usiłują się zarejestrować, niestety bezskutecznie. W wielu miejscach terminy bardzo szybko się wyczerpały. Dlatego wiele osób szuka nawet odległych przychodni, w których jeszcze mogą się zapisać. NFZ potwierdza, że w przypadku szczepień przeciwko koronawirusowi rejonizacja nie obowiązuje.
Od 1 stycznia 2021 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zobowiązany jest do prowadzenia ewidencji umów o dzieło. O zawarciu takiej umowy należy poinformować ZUS, przekazując specjalny wniosek. Kogo dotyczy ten obowiązek? Jak wypełnić formularz?
Rejestracja auta to formalność, o której musi pamiętać każdy właściciel pojazdu sprowadzonego z krajów Unii Europejskiej. Obecnie ma na jej dokonanie 180 dni. Jednak 1 stycznia 2021 roku nastąpi ważna zmiana w przepisach, a za ich złamanie może grozić mandat w wysokości 1000 zł. Sprawdź, co się zmieni po Nowym Roku.
Zgodnie z ustawą wszystkie karty SIM działające w systemie prepaid, czyli "na kartę", muszą do dziś zostać zarejestrowane u operatorów sieci. Co to oznacza w praktyce? Czy na ten pomysł wpadł tylko nasz rząd? A może jest to europejski standard? Jak wygląda procedura rejestracji i do kogo należy się zgłosić? O prawnych aspektach posiadania telefonu "na kartę" opowiedziała w Dzień Dobry TVN prawnik Eliza Kuna.
Na co pomagają suplementy diety i czy trudno jest zarejestrować takie produkty? Czy muszą one spełnić jakiekolwiek normy? O prawnych aspektach rejestracji suplementów diety rozmawialiśmy z Katarzyną Sabiłło z Fundacji Lege Pharmaciae.
Onkolog prof. Andrzej Mackiewicz, twórca szczepionki na czerniaka, był gościem Dzień Dobry TVN. To szczepionka, która leczy, a nie zapobiega czerniakowi. Jednak mogłaby każdego roku pomóc kilkuset chorym osobom, gdyby była zarejestrowana, a to jest bardzo kosztowne. Dlaczego szczepionka na czerniaka nie jest dostępna dla wszystkich chorych? - My jesteśmy naukowcami, którzy stworzyli pewien lek, który pechowo dla wszystkich działa. I to stanowi olbrzymi problem - mówił prof. Mackiewicz w Dzień Dobry TVN.