rejestracja

  rejestracja

  Szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce wchodzą w kolejny etap - ruszają zapisy dla rocznika 1952. Osoby urodzone we wskazanym roku będą się mogły rejestrować od czwartku, czyli 11 marca, od godziny 6 rano. Otrzymają one preparat firmy AstraZeneca. Kiedy zaczną się zapisy dla pozostałych roczników?

  Szczepienia na COVID-19 i zapisy na nie to w ostatnich dniach gorący temat. Zainteresowanie jest ogromne, seniorzy od rana stoją w kolejkach lub dzwonią na infolinię i usiłują się zarejestrować, niestety bezskutecznie. W wielu miejscach terminy bardzo szybko się wyczerpały. Dlatego wiele osób szuka nawet odległych przychodni, w których jeszcze mogą się zapisać. NFZ potwierdza, że w przypadku szczepień przeciwko koronawirusowi rejonizacja nie obowiązuje.

  Rejestracja auta to formalność, o której musi pamiętać każdy właściciel pojazdu sprowadzonego z krajów Unii Europejskiej. Obecnie ma na jej dokonanie 180 dni. Jednak 1 stycznia 2021 roku nastąpi ważna zmiana w przepisach, a za ich złamanie może grozić mandat w wysokości 1000 zł. Sprawdź, co się zmieni po Nowym Roku.

  Zgodnie z ustawą wszystkie karty SIM działające w systemie prepaid, czyli "na kartę", muszą do dziś zostać zarejestrowane u operatorów sieci. Co to oznacza w praktyce? Czy na ten pomysł wpadł tylko nasz rząd? A może jest to europejski standard? Jak wygląda procedura rejestracji i do kogo należy się zgłosić? O prawnych aspektach posiadania telefonu "na kartę" opowiedziała w Dzień Dobry TVN prawnik Eliza Kuna.

  Na co pomagają suplementy diety i czy trudno jest zarejestrować takie produkty? Czy muszą one spełnić jakiekolwiek normy? O prawnych aspektach rejestracji suplementów diety rozmawialiśmy z Katarzyną Sabiłło z Fundacji Lege Pharmaciae.

  Onkolog prof. Andrzej Mackiewicz, twórca szczepionki na czerniaka, był gościem Dzień Dobry TVN. To szczepionka, która leczy, a nie zapobiega czerniakowi. Jednak mogłaby każdego roku pomóc kilkuset chorym osobom, gdyby była zarejestrowana, a to jest bardzo kosztowne. Dlaczego szczepionka na czerniaka nie jest dostępna dla wszystkich chorych? - My jesteśmy naukowcami, którzy stworzyli pewien lek, który pechowo dla wszystkich działa. I to stanowi olbrzymi problem - mówił prof. Mackiewicz w Dzień Dobry TVN.