Już od 15 lat w ramach konkursu Bizneswoman Roku organizowanego przez Sukces Pisany Szminką wyróżniane są ciekawe i innowacyjne projekty Polek.
Zwycięstwo w tym konkursie to jedno z najważniejszych wyróżnień biznesowych w Polsce. Jakie są kategorie?
Do konkursu można przystąpić wypełniając formularz online.
GIS wydał już oświadczenie w tej sprawie.
Z nami ogłoszenie wyników w kategoriach otwartych 13. edycji konkursu Bizneswoman Roku organizowanego przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką. Wśród nagrodzonych znalazły się zarówno firmy tworzące i rozwijające najnowocześniejsze technologie, jak i fundacje, firma z branży beauty oraz rodzinny biznes wspierający rzemieślniczą tradycję. Oto laureatki najstarszego w Polsce konkursu nagradzającego przedsiębiorczynie.
12-letnia Sara z Białegostoku chciałaby wyjechać w wakacje na kolonie. Koszt wycieczki jest wysoki, dlatego, by nie obciążać budżetu rodziców, postanowiła sama na to zarobić.
Olga Kozierowska jest prezeską prokobiecej Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką. W cyklu "Siła jest kobietą" opowiada o sytuacji Polek na rynku pracy, z jakimi problemami muszą się mierzyć oraz dlaczego warto mieć w sobie coś z dziecka. - Badania pokazują, że mamy najniższe poczucie wartości wśród Europejek - podkreśla.
Niemal 40 proc. polskich przedsiębiorczyń twierdzi, że prowadzenie firmy utrudnia im życie rodzinne - wynika z nowego raportu Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką. Co więcej, nawet 1/5 respondentek pracuje ponad 50 godzin tygodniowo. Co za tym stoi? Czy da się to zmienić?
Aleksandra Wolska po wygranej batalii z białaczką założyła firmę, której celem jest walka z pandemią. Technologia, którą sprowadziła do Polski, wsparła tysiące polskich rodzin, a jej energia podtrzymała na duchu wielu seniorów i osoby obawiające się COVID-19. W rozmowie z dziendobry.tvn.pl opowiedziała o przedsiębiorczości, postawie życiowej i optymizmie, który zmienia świat. - Moją największą pasją jest praca z kobietami - mówiła.
Spadła liczba kobiet na stanowiskach prezesów oraz członków zarządów - wynika ze statystyk za 2021 rok. Co więcej, odnotowano też mniej firm należących do Polek. Z czego to wynika? Dlaczego obecność przedsiębiorczyń na rynku maleje?
Pewność siebie to jeden z najważniejszych czynników sukcesu w biznesie. Jednak jak pokazuje najnowszy raport "Bizneswoman Roku" Fundacji Sukces Pisany Szminką, wiele kobiet jest z nią na bakier. Mało tego ponad 1/3 Polek zdarza się prowadzić projekty lub brać w nich udział nieodpłatnie. Dlaczego tak się dzieje?
Z sondy przeprowadzonej dla Dzień Dobry TVN Online wynika, że Polki są przedsiębiorcze. Zdaniem respondentów prowadzenie firmy w naszym kraju nie jest łatwym zadaniem, więc tym bardziej należy docenić kobiety, które nie boją się ryzyka i są specjalistkami w swoim fachu.
W Polsce nie brakuje kobiet, które pragną cieszyć się samodzielnością i osiągać sukcesy ekonomiczne. Przedsiębiorczość i nieprzeciętne ambicje to podstawowe atrybuty, które pozwalają im podążać za marzeniami. Polki zarządzające własnymi firmami muszą mierzyć się z licznymi wyzwaniami, jednak nie ustają w staraniach o osiąganie jak najlepszych wyników pracy. Najlepszym tego dowodem jest raport sporządzony przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką.
Fundacja Sukces Pisany Szminką rusza z nowym badaniem dotyczącym przedsiębiorczości Polek. Weź udział w ankiecie i stań się inspiracją do działania dla innych kobiet. - Zebrane odpowiedzi pozwolą nam dowiedzieć się, jak jeszcze lepiej wspierać Polki na drodze ich rozwoju zawodowego - czytamy.
Według statystyk w Polsce jest najwyższy na świecie wskaźnik przedsiębiorczości kobiet. Mimo to ich firm jest dwa razy niż firm prowadzonych przez mężczyzn. Dlaczego? Z jakimi problemami muszą się mierzyć panie, które prowadzą własny biznes? Co zrobić, by przetrwać na rynku? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: Katarzynę Wierzbowską, która prowadzi fundację wpierającą kobiety zakładające własny biznes, menadżerkę Patrycję Strzelecką i prowadzącą własną firmę Annę Skórzyńską.
Czym jest "Protest pustych wózków"? Czego domagają się matki prowadzące własną działalność gospodarczą? Dlaczego domagają się zmiany przepisów? Z protestującymi pod sejmem kobietami porozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Urszula Chincz.
Pomimo, że Polki są jednymi z najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Europie, to nadal zmagają się z wieloma przeszkodami związanymi z zakładaniem i rozwijaniem własnej działalności gospodarczej. Gośćmi Dzień Dobry TVN były: Justyna Kozioł, absolwentka "Latającej szkoły"i prowadząca tamże warsztaty oraz Anna Piwowarska, copywriterka, także prowadząca warsztaty w "Latającej szkole". Jak uruchomić wiarę w siebie? Jak pisać o sobie i jak przedstawiać się innym?