Wielu Polaków próbuje schudnąć- stosuje diety i różne formy aktywności fizycznej, a waga nie spada. Problemem jest podjadanie. Nie zdajemy sobie sprawy, że nawet kilka orzechów czy łyk soku może sprawić, że waga będzie stała w miejscu. W studiu Dzień Dobry TVN na pytania związane z prawidłowym odżywianiem odpowiedzą Marta Jachym- Raczyńska i Paweł Raczyński.
- Podjadanie jest niezależnym, modyfikowalnym elementem stylu żywienia - komentowała autorka badania.
Po długim i wyczerpującym dniu w pracy sięgamy po obfite jedzenie, by odzyskać siły i energię. Zwykle nie zdajemy sobie sprawy, że objadanie się na noc jest złym nawykiem, który ma wpływ na nasz organizm. Jakie podjąć kroki, by bezpiecznie i efektywnie zmienić swoje przyzwyczajenia?
Kiedy jedzenie przed snem lub w nocy staje się problemem i zmienia się w syndrom kompulsywnego podjadania?
Jedzenie w nocy to przypadłość, która dotyczy całkiem dużej liczby osób. Niestety, często kończy się przyrostem wagi oraz niezbyt dobrym samopoczuciem w ciągu dnia. Jak walczyć z tym nawykiem? Jakie mogą być jego przyczyny? O tym się dowiesz z niniejszego artykułu.
Sklepikarze żalą się, że złodzieje są coraz bardziej zuchwali i nawet nie kryją się z tym, że mają zamiar wyjść z towarem, za który nie zapłacili. Zatem, jak właściciele sklepów mogą bronić się przed kradzieżami? Czy mogą zatrzymać złodzieja do czasu przyjazdu policji? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN podinspektor Magdalenę Bieniak z Komendy Stołecznej Policji. Natomiast z socjologiem Tomaszem Sobierajskim zastanawialiśmy się, z jakich powodów Polacy kradną.
Kolejną bohaterką cyklu Odżywieni jest Pani Katarzyna. Jej problemem jest podjadanie słodyczy. Pomóc jej postanowiła Daria Ładocha. Dlaczego codzienny jadłospis Pani Kasi jest nieprawidłowy? Czego brakuje w jej menu i co powoduje, że bohaterka cyklu ma aż tak dużą ochotę na słodycze?