Nadchodzi jesień a wraz z nią coraz krótsze i mniej słoneczne dni. Niestety, taka pogoda zwiększa szansę na wystąpienie nieproszonej wilgoci w naszych domach.
Truskawki to uwielbiane owoce, które szczyt swojego sezonu osiągają w czerwcu i lipcu. Na bazarkach już możemy zaobserwować pierwsze dojrzałe, krajowe zbiory, które kuszą swoim kolorem. Na co zwrócić uwagę, by kupić zdrowe oraz bezpieczne dla naszego zdrowia owoce?
Architektka porządku pokazuje, czym je usunąć.
Od kilku lat walczą z grzybem i pleśnią w mieszkaniu. Doraźne remonty i mycie ścian na niewiele się zdają z powodu nieszczelnego dachu. Reportaż programu "Uwaga! TVN".
Popularna sieć sklepów zwróciła się do swoich klientów z prośbą o zwrot towaru. W jednym z produktów wykryto bowiem ślady pleśni. O który artykuł chodzi i jak można go zwrócić?
Internauci również byli w szoku, ponieważ większość z nich choć raz miała styczność z tym rodzajem zabawek.
"Bardzo się boję"
Jednym z elementów wpływających na komfort życia jest optymalny poziom wilgoci powietrza w pomieszczeniach. Problem pojawia się, gdy wilgotność powietrza przekracza 60%, co wiąże się z wieloma negatywnymi konsekwencjami. Domownicy zaczynają uskarżać się na pogorszone samopoczucie i wielorakie dolegliwości zdrowotne. Zawilgocenie to prosta droga do rozwoju chorobotwórczych drobnoustrojów, które długo pozostają niewidoczne. Z czasem na ścianach i suficie zaczynają pojawiać się pleśnie i grzyby. Nie jest to jednak wyłącznie defekt kosmetyczny, ale poważny problem, który trzeba jak najszybciej rozwiązać.
Dzieci w trakcie kąpieli chętnie używają gumowych zabawek. Wnętrze kolorowych gadżetów może być siedliskiem bakterii i pleśni.
Pralka stała się sprzętem niezbędnym. Nagła awaria urządzenia przewraca codzienność do góry nogami. O ile przyczyną usterki nie jest elektronika, często za problem odpowiadają osady, które z czasem pojawiają się na bębnie i innych elementach. Jak czyścić pralkę, by pracowała bezawaryjnie?
Pewna mama pokazała, co znajdowało się w niekapku jej córki.
Spleśniały pomidor, podobnie jak zdecydowana większość produktów spożywczych, w tym stanie nie nadaje się już do zjedzenia. Nie oznacza to jednak, że powinien trafić na śmietnik.
Biały nalot na powierzchni ziemi w doniczce często świadczy o tym, że roślina ma problem z pleśnią. Jak trzeba wtedy zareagować? W najnowszym odcinku "Co z tego wyrośnie?" wyjaśniał to Łukasz Skop. Ogrodnik podał także przepis na domowy preparat pleśniobójczy.
Grzyb i pleśń powstające na ścianach pomieszczeń mają wpływ nie tylko na walory estetyczne pomieszczenia, ale również na zdrowie mieszkańców. To częsty problem, z którym należy walczyć. Warto jednak wcześniej dowiedzieć się, jakie są podstawowe różnice między pleśnią i grzybem.
Bardzo często w czasie remontu może czekać nas bardzo nieprzyjemna niespodzianka. Po usunięciu tapety czy boazerii naszym oczom może ukazać się grzyb lub pleśń. Przed przystąpieniem do prac remontowych koniecznie trzeba skutecznie usunąć je ze ścian mieszkania.
Na ścianach pomieszczeń, w których panuje wilgoć i nie ma cyrkulacji powietrza może pojawić się grzyb. Jak się go skutecznie pozbyć? O tym w Dzień Dobry TVN mówił Wiesiek "Złota Rączka" Skiba. W usuwaniu pleśni pomagali mu Dorota Wellman i Marcin Prokop.