Opłatek wigilijny przed świętami można nabyć w kościele lub w supermarkecie.
Komunię świętą w postaci chleba o niskiej zawartości glutenu będzie można przyjmować w Polsce - postanowiła Stolica Apostolska. Jakie warunki trzeba spełnić? Czy potrzebne będzie zaświadczenie?
Od ponad stu lat w opłatkarni w Poznaniu wytwarzane są wigilijne opłatki. Siostra zakonna ekipie Dzień Dobry TVN zdradziła kilka szczegółów. Jesteście ciekawi?
Opłatkiem dzielimy się w noc wigilijną. Jest to symbol pojednania i przebaczenia, jednak co jeszcze wyraża opłatek? Czy we wszystkich krajach ludzie dzielą się nim przed Wigilią? O tym w Dzień Dobry TN opowiedział Piotr Kucharski, kucharz.
Karp, pierniki, mak, pierogi... czy wiesz, dlaczego nie może ich zabraknąć na Wigilii? Skąd wzięła się tradycja pozostawiania wolnego miejsca przy stole dla wędrowca? Dlaczego dzielimy się opłatkiem? I jak wyglądała Wigilia naszych przodków? O polskich tradycjach świątecznych w Dzień Dobry TVN swoim aksamitnym głosem opowiedziała dziennikarka i kuratorka kulinarna Monika Kucia.
Sianko pod obrusem, prezenty pod choinką, kolędy, 12 potraw, puste miejsce przy stole, Mikołaj i opłatek - każdy z nas, kto obchodzi święta Bożego Narodzenia zapewne zna te tradycje. Ale czy wszyscy wiemy, skąd się wzięły? Które z nich są tylko polskie? O pochodzenie świątecznych tradycji zapytaliśmy gościa Dzień Dobry TVN ks. Sławomira Szczepaniaka.
W rodzinie Pani Stanisławy Stelmach, od prawie 90 lat wypieka się opłatki. Kiedy rozpoczyna się przedświąteczna produkcja? Ile trwa proces jego powstawania? Dokąd najdalej pracownicy Pani Stanisławy wysyłają opłatki? Okazuje się, że opłatek ma zastosowanie nie tylko w Wigilię. Kiedy jeszcze?