obowiązkowe szczepienia

    obowiązkowe szczepienia

    Tylko dzieci, które mają zaświadczenie o odbytych szczepieniach obowiązkowych, będą mogły być przyjmowane w przyszłym roku do publicznego żłobka i przedszkola. Tak zakłada projekt ustawy, który został przegłosowany w Senacie i skierowany do Sejmu. Nowe przepisy zgodnie poparli senatorowie wszystkich opcji politycznych. Kto będzie wydawać zaświadczenia?

    Gdyby szczepionka przeciwko COVID-19 była dostępna, skorzystałoby z niej 37 proc. Polaków. 28 proc. jest przeciwnego zdania. Takie wyniki przynosi przeprowadzone w czerwcu badanie. Czy szczepienia będą obowiązkowe? Wiceminister zdrowia zapewnia, że wszystkie dopuszczone przez resort mają potwierdzoną wartość medyczną.

    Szczepienia to temat, który budzi ogromne emocje i kontrowersje. Posłowie ruchu Kukiz'15 powołali sejmowy zespół ds. bezpieczeństwa programu szczepień ochronnych, którego celem ma być doprowadzenie do dialogu na temat szczepień. Naszymi gośćmi byli: Izabela Filc-Redlińska, autorka książki o szczepieniach i socjolog, dr Tomasz Sobierajski. Czy na ten temat można w ogóle rozmawiać bez emocji?