Joanna Raczkowska w wieku 13 lat zachorowała na nowotwór złośliwy kości udowej. Przeszła łącznie 16 operacji, w tym amputację kończyny dolnej i wybudzenie się na stole. - Słyszałam rozmowy lekarzy, czułam, co mi robią - wspomina w cyklu "Siła jest kobietą". Dziś jako pacjentka po wygranej walce prowadzi fundację, działa społecznie, edukuje i inspiruje.
Listopad jest miesiącem poświęconym
Aktorka opublikowała w mediach społecznościowych serię nagrań ze Stanów Zjednoczonych, w których błaga o pomoc dla 4-letniego Wiktora walczącego o życie.
Błąd sprawił, że konieczna była amputacja nosa.
- Czasami nie mogłam z nią być - wyznaje piosenkarka.
Zdradziła, jak zareagowała na diagnozę.
Rak piersi to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów u kobiet w Polsce. Mimo że wczesne wykryte zmiany można bardzo skutecznie leczyć, to niestety spora grupa pań zgłasza się do lekarza zbyt późno. Być może dzięki nowej terapii walka z nowotworem będzie łatwiejsza. Jak działa nowoopracowany lek?
O jej śmierci poinformował Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego.
"Dziś usłyszałam straszną wiadomość, diagnozę - nowotwór – bardzo rzadko występujący guz wątroby." - napisała na Instagramie. Magda poprosiła fanów o wspólną modlitwę.
Krzysztofa Guba choruje na nowotwór złośliwy odbytu. Choć mężczyzna przez wiele lat pracował jako kucharz, okazało się, że zgodnie z przepisami, zbyt mało, by dostać rentę. Sprawą 38-latka zainteresowali się reporterzy programu Uwaga! TVN.
Shannen Doherty, niezapomniana Brenda z kultowego serialu "Beverly Hills 90210” kilka lat temu otrzymała druzgocącą diagnozę – nowotwór piesi. Chorobę udało się pokonać, jednak dwa lata później aktorka ponownie zachorowała. Choć obecnie jest w 4. stadium raka, gwiazda się nie poddaje, przez co stanowi inspirację dla innych kobiet, będących w podobnej sytuacji.
Pandemia koronawirusa odcisnęła piętno na leczeniu młodych pacjentów nowotworowych. - Dramatem w tej chwili jest to, że dzieci trafiają w późnym stadium, a więc leczenie albo musi być dużo bardziej agresywne, albo w ogóle jest trudniejsze - podkreśla w rozmowie z dziendobry.tvn.pl Radosław W. Suchner, kierownik Oddziału Pediatrii i Chirurgii Dziecięcej, koordynator medyczny Ambulatorium Szpitala.
Wiktor ma 12 lat. W listopadzie usłyszał diagnozę: pineoblastoma. To bardzo rzadki, wysoce złośliwy, szybko rosnący i nawracający guz mózgu. Chłopiec jest właśnie przed ostatnią, szóstą i bardzo agresywną chemioterapią. Żeby guz się nie odnowił, konieczne jest jednak leczenie w Stanach Zjednoczonych, które kosztuje aż 9,5 mln zł. Uruchomiona w sieci zbiórka pieniędzy kończy się 17 maja. Zobacz, jak możesz pomóc uratować życie Wiktora.
Dwa lata temu pani Agnieszka zachorowała na glejaka wielopostaciowego - to złośliwy nowotwór mózgu, na który nie ma lekarstwa. W listopadzie 2017 przeszła pionierski, na skalę światową, zabieg polegający na wewnątrznaczyniowym podaniu leku do złośliwego guza mózgu. O tym, jak dziś czuje się pacjentka oraz o nowatorskiej metodzie leczenia nowotworów, opowiedział nam dr Michał Zawadzki, koordynator Pracowni Neuroradiologii Interwencyjnej Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.
Były rzecznik SLD Tomasz Kalita choruje na glejaka. Od jakiegoś czasu apeluje do polskich polityków, aby zalegalizowali olej z konopi indyjskich, który przez niektórych lekarzy - przy spełnieniu pewnych warunków - jest uważany za środek leczniczy. Tomasza Kalitę i jego narzeczoną - Annę Monkos gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Powiedzieli nam o postępach w walce o zdrowie i medyczną marihuanę. Dlaczego - według Pana Tomasza - polscy politycy boją się oleju z konopi indyjskich? Jakie były pierwsze symptomy choroby? Panu Tomaszowi życzymy zdrowia i wytrwałości, a parze wiele szczęścia z okazji zbliżającego się ślubu.
Kilka dni temu lekarze z Poznania usunęli pacjentowi 17-kilogramowego guza. Maciej Błaszyk i Jerzy Nazar w rozmowie z dziennikarzem Dzień Dobry TVN Marcinem Sawickim przyznali, że był to nowotwór o niskim stopniu złośliwości. Guz rósł w pachwinie chorego dwa lata. Jak często lekarze spotykają się z takimi przypadkami medycznymi? Co jest najtrudniejsze podczas zabiegu usunięcia guza? I jak dziś czuje się chory?
Podobno prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. To powiedzenie sprawdza się w przypadku aktorki Jolanty Fraszyńskiej, która wspiera rodzinę swojej przyjaciółki Magdaleny Palczarskiej. Otóż synek Pani Magdy - Tymek choruje na siatkówczaka, czyli złośliwy nowotwór siatkówki. Od połowy marca rodzina zbiera środki na leczenie w najlepszej klinice na świecie, specjalizującej się w siatkówczaku - Memorial Sloan Kettering Cancer Center w Nowym Jorku, gdzie pracuje światowej sławy lekarz, dr Dawid Abramson. Obie Panie gościliśmy w Dzień Dobry TVN, aby powiedziały nam o swojej przyjaźni i pomocy dla Tymka.
Według badań w Polsce jest ok. 100 tysięcy kobiet, które dotknięte są mutacją genu BRCA1, który może spowodować rozwój raka piersi i jajników. Czy powinny one rozważyć profilaktyczne usunięcie atrybutów kobiecych? W jaki sposób mogą sprawdzić, czy mają mutację genu BRCA1? Czy są w Polsce programy opieki nad osobami z predyspozycją dziedziczną do nowotworów? Czy kobiety, które usunęły piersi i jajniki mogą być w 100% pewne, że nowotwór się nie rozwinie? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN onkologa Ewę Kilar.
Kolejną bohaterką cyklu Dominiki Gwit "Oważ(e)ni" jest Katarzyna Kowalczyk, której udało się zrzucić 26 kg. Ile czasu zajęło jej dojście do wymarzonej wagi? Co spowodowało, że zaczęła się odchudzać? Gdzie szukała pomocy? Kto pomógł jej ułożyć dietę i plan treningowy? Oprócz walki z kilogramami bohaterka Dzień Dobry TVN mierzy się także z nowotworem piersi i białaczką. Jak jej nowy tryb życia wpływa na leczenie?
O odważnym czynie Angeliny Jolie mówili wczoraj wszyscy. Przypomnijmy, że hollywoodzka aktorka w ramach prewencji przed nowotworem, poddała się owariektomii. O operacji usunięcia jajników i jajowodów, w studiu Dzień Dobry TVN, rozmawialiśmy z dr. Grzegorzem Południewskim. O ile procent wzrasta ryzyko zachorowania, gdy wykryje się ten niebezpieczny gen? Czy decyzja Jolie była według ginekologa zbyt radykalna? Jakie konsekwencje niesie za sobą zabieg? I czy operacja usunięcia jajników daje gwarancję bycia zdrowym?