Narimah Samat jest fanką mocnych doznań. W czasie studiów wzięła udział w programie, w którym musiała zjeść żywą ośmiornicę. Wygrała, a pieniądze przeznaczyła na studia i dom dla jej rodziny. Po ukończeniu edukacji zakochała się w off-roadzie i założyła firmę, która zajmuje się między innymi organizacją ekstremalnych rajdów samochodowych i rowerowych. Czy religia faktycznie ją ogranicza? W Dzień Dobry TVN materiał prosto z malezyjskiej dżungli.
Okazuje się, że obraz kobiety w islamie często bywa bardzo mylny. W Polsce mieszka ok. 20-25 tys. Muzułmanek. Większość z nich to konwertytki, które dobrowolnie przeszły na islam. Co motywuje je do zmiany wiary? Czego szukają w islamie? Czy łatwo im dostosować się obowiązujących w islamie zasad? Gościem Dzień Dobry TVN była dziennikarka Anna J. Dudek.
Ayaan Hirsi Ali to pochodząca Somalii działaczka polityczna. Państwo islamskie wydało na nią wyrok śmierci po tym, jak w obronie kobiet odważyła się wystąpić przeciwko religii. Ayaan musiała uciekać. Czy w Stanach Zjednoczonych czuje się bezpiecznie? Jakie ma obecnie plany? I jakie ma zdanie na temat problemu imigracyjnego, z jakim obecnie mierzy się Europa? Z Ayaan Hirsi Ali rozmawiała Anna Kalczyńska.
19-letnia Zukhra Umalatova kilka lat temu wraz z rodzicami i rodzeństwem musiała opuścić pogrążoną w wojnie Czeczenię. Zamieszkała w Polsce. Zukhra, która została wychowana zgodnie z muzułmańską tradycją i religią, mimo że opuściła swój kraj nadal jest wierna temu, co przekazali jej rodzice. Nosi chustę i zakrywa całe ciało, modli się tak jak przykazuje Koran. Czy Polacy akceptują jej wygląd i zachowanie? O tym muzułmanka Zukhra Umalatova opowiedziała reporterce Dzień Dobry TVN Katarzynie Olubińskiej. Zobaczcie kolejny odcinek cyklu "Kobiety w religiach świata".