Senator PiS Jan Maria Jackowski został przyłapany przez jedną z gazet, kiedy zupełnie nagi kąpał się w Bałtyku. Czy wypada, aby roznegliżowany polityk przechadzał się po plaży? A może to gazeta naruszyła prywatność senatora? Czy dzięki tej historii Jackowski może zdobyć więcej zwolenników, czy raczej straci tych dotychczasowych? O komentarz poprosiliśmy w Dzień Dobry TVN dziennikarkę Justynę Dżbik-Kluge, muzyka i satyryka Krzysztofa Skibę oraz politologa Marka Migalskiego.
Temat, który dziś poruszamy w Dzień Dobry TVN może być niewygodny dla polityków, zwłaszcza tych u władzy. Chodzi o majątki polityków. Niektóre media analizują stan posiadania premiera Morawieckiego, a inne pod lupę biorą majątek małżeństwa Kwaśniewskich, czyli byłego prezydenta RP. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy dr. Marka Migalskiego, byłego polityka. Czy Marek Migalski ujawniał swój majątek, kiedy był politykiem? Dlaczego majątek polityków musi być prześwietlany? Czy polityk, który jest bogaty, wzbudza większą antypatię Polaków? Dlaczego Mateusz Morawiecki, zanim stał się premierem, przepisał swój majątek na żonę? Ile, zdaniem Marka Migalskiego, powinniśmy mieć w Polsce posłów i, ile powinni oni zarabiać?
Dziennikarze "Superwizjera" TVN przeniknęli do szeregów organizacji Duma i Nowoczesność, i ujawnili, co dzieje się na spotkaniach polskich neonazistów. Na jednym z nich uczczono urodziny Adolfa Hitlera. Były śpiewy na cześć przywódcy III Rzeszy, "hajlowanie" i jedzenie tortu, na którego wierzchu wafelki ułożone były w kształcie swastyki. Jak to możliwe, że młodzi Polacy oddają cześć Hitlerowi? Jak powstrzymać falę nazizmu? O działalności skrajnych organizacji rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN: socjologiem i politologiem prof. Rafałem Pankowskim oraz politologiem dr Markiem Migalskim.
Wczoraj doszło do rekonstrukcji rządu. Odwołani zostali m.in. Jan Szyszko, Antoni Macierewicz, Konstanty Radziwiłł i Witold Waszczykowski. Co ta zmiana może oznaczać dla obywateli? Czy rekonstrukcja miała być ukłonem w stronę wyborcy centrowego i czy może ona spowodować rozłam wśród wyborców PiS? Czy nowi ministrowie poradzą sobie z problemami pozostawionymi przez swoich poprzedników? O zdanie zapytaliśmy politologa dra Marka Migalskiego.
Urzędnicy UE postanowili uregulować ilość spłukiwanej wody w toalecie. Dlatego od 2011 r. trwały prace zespołu unijnych ekspertów, które zaowocowały powstaniem raportu zawierającego analizę rynku muszli klozetowych i pisuaru. O granicach brukselskich absurdów porozmawialiśmy z politologiem Markiem Migalskim, który gościł w Dzień Dobry TVN.