Kto wygrał? Włodzimierz Woźnica: "Strzelam już 25 lat".
Łucznictwo to obecnie przede wszystkim profesjonalny sport olimpijski (łucznictwo olimpijskie) i sport rekreacyjny (łucznictwo tradycyjne), w ramach którego organizowane są zawody łucznicze. Czym jest łucznictwo sportowe i jakie są jego rodzaje?
Zobacz, jak wygląda trening.
Łucznicy powrócili pod Grunwald. Wszystko za sprawą "Majówki z Łukiem i Koniem", którą z kamerą Dzień Dobry TVN odwiedziła Agata Zjawińska.
Była jedyną kobietą, która wzięła udział w zawodach
Historia Sławomira Napłoszka jest jedną z tych, które koniecznie trzeba poznać. Z zawodu jest pracownikiem banku, jednak jego życiową pasją jest sport, a konkretnie łucznictwo. Po 29 latach wrócił na olimpijską ścieżkę. Na tegorocznych Igrzyskach w Tokio obchodził swoje 53. urodziny. Tym samym stał się drugim najstarszym olimpijczykiem w historii.
W wielu aspektach przypomina bohatera „Ogniem i Mieczem”. Szkoli swojego brata, galopuje na koniu, ale także zdobywa tytuły w mistrzostwach świata w łucznictwie. Słowem, łączy tradycję z sienkiewiczowskiej powieści z dniem dzisiejszym. Najwięcej na ten temat wie on sam, współczesny Bohun, czyli Marek Danowski.
Łucznictwo tradycyjne jest sportem dość trudnym. Tu każdy szczegół ma duże znaczenie. Nie każdy wie, że w tej dyscyplinie mamy aktualne mistrzynie świata - Paulinę Sosnowicz i Marikę Witek. Obie panie gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Dlaczego zainteresowały się tym sportem? Co jest w nim najtrudniejsze? Ile trzeba ćwiczyć, aby osiągnąć poziom mistrzowski?