Szkoły w Atenach zostały zamknięte, a część pracowników dostała zgodę na pracę zdalną.
Mijają trzy lata, od kiedy cały świat na chwilę wstrzymał oddech. Na początku 2020 r. nie wiedzieliśmy, jakie konsekwencje będzie miała pandemia COVID-19. Do dziś wiele z nich pozostaje przedmiotem badań i obserwacji, jak chociażby wpływ lockdownu na dzieci.
Programy społeczne mające na celu zachęcenie Polaków do powiększania rodzin nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Okazuje się, że lepiej niż finansowa zachęta, może podziałać czas wspólnie spędzony w domu. Tak przynajmniej wynika z niemieckich analiz.
W Szanghaju trwa twardy lockdown. Chińskie miasto cały czas mierzy się z wysoką liczbą zakażeń koronawirusem. O sytuacji epidemicznej rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN ze studentką Weroniką Truszczyńską, która mieszka w Szanghaju oraz z dr. Pawłem Grzesiowskim, ekspertem Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19. Czy Polskę czeka podobny scenariusz?
Kluby i dyskoteki zgodnie z najnowszymi obostrzeniami rządu są zamknięte od 15 grudnia. Niektórzy właściciele nie zamierzają się zamykać, a inni zamierzają przekształcić je w klubokawiarnie czy puby.
Powrót do nauki zdalnej, zamknięte lokale i obowiązkowe szczepienia.