Ładne zdjęcia krajobrazów zdarzają się dwa razy dziennie: o zmierzchu i o świcie. Jeśli mamy plan sfotografowania konkretnego miejsca: krajobrazu górskiego, klifu nad morzem czy lasu, powinniśmy wstać naprawdę wcześnie. Na najwspanialsze światło do fotografii krajobrazu można liczyć, zanim na niebie pojawi się słońce. By mądrze zaplanować wyjście na plener, warto sprawdzić w kalendarzu czy na aplikacji, o której w danym dniu wschodzi słońce. Poświęcenie jest tego warte! Po wschodzie słońca jakość światła bardzo szybko spada.
Fotografia jest pasją, źródłem utrzymania i narkotykiem - mówi o swojej profesji Jan Ulicki. Fotograf został zauważony na jednym z największych festiwali fotografii na świecie. Ponadto hitem w sieci stały się również jego zdjęcia wykonane z drona. Na czym polega sekret jego warsztatu?
Pustynia Arabska to położony w północno-wschodniej części Sahary obszar, stworzony przez żwir, gruz oraz kamienie w odcieniach różu i jasnej czerwieni. Panujący tu suchy klimat zwrotnikowy, w połączeniu z niewielką sumą rocznych opadów (zaledwie 10 mm), nie sprzyja żadnemu życiu. Pomimo tych trudnych warunków Pustynia Arabska jest miejscem przyciągającym turystów i ludy koczownicze.
Park Krajobrazowy Doliny Bobru to jeden z dwunastu parków na Dolnym Śląsku. Zachwyca dziką przyrodą i liczną zwierzyną. Jak stwierdził Michał Cessanis w Dzień Dobry TVN, to: "niesamowite formacje skalne, czysta rzeka i mnóstwo atrakcji dookoła".
Piotr Maciejuk to podróżnik, który już 8 razy był na Syberii, a teraz wybiera się na kolejną wyprawę. Na terenie Rosji poznał nawet swoją partnerkę - zakochał się zarówno w niej, jak i w tym wyjątkowym miejscu. Co zachwyciło go najbardziej? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Gościem Dzień Dobry TVN był grafik Jakub Kowalczyk, który w swoich pracach przedstawia postapokaliptyczne krajobrazy. Dlaczego upodobał sobie akurat polskie miasta? Jak wygląda proces tworzenia grafik? I jakie ma plany na przyszłość? Zobaczcie jego prace, w których pokazuje Warszawę i Katowice po apokalipsie.
Mamy: pagórki leśne, łąki zielone, pola malowane zbożem, wyzłacane pszenicą, posrebrzane żytem. Tyle - parafrazując klasyka. Są jeszcze lasy, jeziora i góry. I szyldy reklamowe. Filip Chajzer udał się w podróż po Polsce w poszukiwaniu ludzi, którzy twierdzą, że w Polsce jest ładnie. Znalazł takich?