Agnieszka Libura przez wiele lat pracowała w korporacji. W pewnym momencie zdecydowała się całkowicie odmienić swoje życie. Obecnie z dużym powodzeniem prowadzi gospodarstwo agroturystyczne.
Wybór odpowiedniej metodyki ma niebagatelne znaczenie dla efektu końcowego pracy zespołu.
Regularnie spotykają się na próbach.
"COVID bardzo mocno zweryfikował pojęcie dress code'u".
"Jestem zaskoczona, jak szybko ta moja zmiana nastąpiła"
Maria Prażuch-Prokop mówi o tym, jak zmagała się z nerwicą napadowo-lękową. Reporter serwisu dziendobry.tvn.pl Oskar Netkowski zapytał ekspertkę w dziedzinie jogi o wskazówki dla osób, które cierpią na tę chorobę.
Rozmowa kwalifikacyjna to stres nie tylko dla marzących o nowej posadzie, ale również dla osób prowadzących rekrutację. Choć nerwy, pośpiech i brak przygotowania to doskonałe podłoże do zabawnych sytuacji, to rzadko stają się fundamentem świetlanej kariery. Sprawdziliśmy, z jakimi pytaniami musiały się zmierzyć nasze bohaterki.
Szymon Czerwiński trafił do "MasterChefa" z pasji do gotowania. Cieszący się ogromną popularnością program sprawił, że zamienił korporacyjne biurko na kuchenny blat. O swojej drodze po marzenia opowiedział w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl
W wielu polskich korporacjach nie ma "zwykłych" kadrowych, sekretarek, młodszych i starszych specjalistów. Tam pracują wszelkiej maści managerowie, czyli brand manager, account manager, czy office manager. Nawet osoby odpowiedzialne za sprzątanie przed biurem są cleaning managerami. Czy Polacy wiedzą, co oznaczają anglojęzyczne nazwy stanowisk? Jaki mają do nich stosunek? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.
Pracownica jednej z warszawskich firm finansowych za 10 tys. zł przeszła nago przez biuro pełne ludzi. Czy tego typu zachowania są często spotykane w polskich korporacjach? O komentarz do tej sytuacji zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN: autora fanpage'a "Mordor Na Domaniewskiej " Rafała Ferbera i coacha biznesu Miłosza Brzezińskiego.
Byliśmy z kamerą na próbach do spektaklu "Single po japońsku". Akcja sztuki rozgrywa się w korporacji. Czy odtwórczynie głównych ról - Anna Mucha i Katarzyna Maciąg, odnalazłyby się w pracy biurowej? Jakie cechy pomagają przetrwać w korporacji?
Z początkiem stycznia na ekrany kin wchodzi film Krzysztofa Langa „Słaba płeć?”. Jego fabuła opowiada o młodej, atrakcyjnej pracownicy korporacji. Na czyich doświadczeniach Olga Bołądź i Piotr Adamczyk budowali swoje role? Jak współpracowało im się z operatorem takich hitów jak "Notting Hill" i "Cztery Wesela i Pogrzeb". Czy chcieliby naprawdę spróbować swoich sił w korporacji?
Praca na etacie daje nam finansową stabilizację i poczucie bezpieczeństwa. Jednak wiele osób rezygnuje z tego świadomie, by otworzyć własną firmę. Jak rzucić etat i przejść na swoje? Jakie są plusy, a jakie minusy prowadzenia biznesu? Porozmawialiśmy na ten temat z praktykiem, Marcinem Iwuciem, który prowadzi bloga o finansach osobistych.
Tomasz Nowak, Edyta Kotowicz i Adam Kudybiński porzucili pracę w korporacji, by pomagać innym i spełniać ich marzenia. Założyli portal, gdzie można wystawić na aukcję przedmioty, swoje umiejętności, czas lub - po prostu - talent, a pieniądze uzyskane z aukcji przeznaczyć na pomoc tym, którzy jej potrzebują. Na tym portalu każdy ma równe szanse na otrzymanie wsparcia. Poznajcie ich, a zrozumiecie, że warto pomagać. Jak była najdziwniejsza aukcja, którą przeprowadzili?
Jedni uważają, że praca w korporacji to bezpieczeństwo, komfort pracy i możliwości rozwoju, a inni porównują ją do wojska i wyśmiewają niemiłosiernie. Kto ma rację? Czy korporacja ubezwłasnowolnia? Czy człowiek po latach spędzonych w korporacji przestaje mówić własnym językiem, a zaczyna używać tzw. „korpo-mowy”? Czy istnieje życie poza korporacją? O tym trener biznesu Artur Szaran i Rafał Ferber - twórca fanpage'a "Mordor na Domaniewskiej". Czy to prawda, że Marcin Prokop marzył o pracy w korporacji?
Mieszkał między innymi w Nowej Zelandii, RPA, Mongolii czy Wielkiej Brytanii. Porzucił ciszę buddyjskiego klasztoru i wolność koczowniczego życia mongolskich nomadów, by pracować w jednej z warszawskich kancelarii. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był prawnik Takura Kawai.
Gdzie kończy się praca a zaczyna się prawdziwe życie? Ile można poświęcić dla kariery? Czy tylko singiel może się realizować w pracy? Na te i inne pytania próbuje odpowiedzieć w swojej sztuce "Single i remiksy" Marcin Szczygielski. W tej sztuce grają: Weronika Książkiewicz, Anna Mucha i Wojciech Medyński, których gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Czy to prawda, że "Single i remiksy" ruszają w świat?
Pani Magda jest młodą mamą. Niebawem wraca do pracy. Zależy jej na tym, aby wyglądać modnie i z klasą. Stylista Tomasz Jacyków doradził, jak wyglądać stylowo stosując się jednocześnie do zasad dresscodu.
Według raportu CBOS, w 2011 roku aż 34 proc. romansów zaczęło się w pracy. Dlaczego ludzie decydują się na romans w pracy i czy liczą się z jego konsekwencjami? W jaki sposób małżonkowie tropią swoich niewiernych partnerów? W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temt z psychologiem Anną Kędzierską oraz z detektywem Przemysławem Strybulewiczem.
Wypalenie, zagubienie, depresja … poczucie bycia niepotrzebnym trybikiem w wielkiej machinie. Pracownicy korporacji coraz częściej borykają się z rozmaitymi problemami psychicznymi. Czy jedynym lekarstwem na tego typu problemy jest rzucenie pracy? Czy korporacja rzeczywiście uzależnia? O pracy w korporacjach rozmawialiśmy z Joanną Krysińską, autorką książki „Homo corporaticus”, ks. Jackiem Stryczkiem i psychologiem biznesu Jackiem Santorskim.
Anna Kania i Joanna Dziewicka zrezygnowały z pracy w wielkiej korporacji, by założyć własny biznes. Postanowiły szyć szmaciane lalki, które - według nich - mogą się stać alternatywą dla lalek Barbie i Hallo Kitty. Kiedyś pracowały od rana do wieczora i musiały nieustannie wybierać pomiędzy pracą a rodziną, a dziś mają czas dla swoich najbliższych, realizują się i są szczęśliwe.