Kambodża

    Kambodża

    Nazywa się Magawa i otrzymał złoty medal za ratujące życie męstwo i oddanie na służbie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jest... olbrzymim szczurem afrykańskim. Brytyjska organizacja dobroczynna PDSA nagrodziła go za wykrywanie min i niewybuchów w Kambodży. Co odważny gryzoń dostanie oprócz medalu?

    Kupując ubrania, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że są one szyte w krajach trzeciego świata przez osoby, które pracują w urągających warunkach. Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiadły: stylistka Ewelina Rydzyńska i blogerka bloga o slow fashion Joanna Glogaza. Dlaczego wiele sieciówek korzysta z taniej siły roboczej? W jaki sposób konsumenci mogą zaprotestować przeciwko wyzyskowi? Co to jest slow fashion?

    Kambodżańskie plemiona walczą o ziemię, gdyż ziemia jest dla nich silnie związana z tożsamością.Czy jednak w świecie, który jest globalną wioską jest miejsce na endemiczne plemiona? W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Elżbieta Dzikowska która dwa razy była w Kambodży. Kto zabiera plemion ich dobra, które wzrastają na ich ziemi? Kto zatruwa ich rzeki? Czy można ocenić amazońską dżunglę?