Dziennik 15-latki został wydany w wielu językach. Zmarła tragicznie. "Nie mieściła się w żadnych ramach"
27 kwietnia na półki księgarń trafi książka zatytułowana "Gwiazdy nigdy nie gasną" Agnieszki Zakrzewskiej. To poruszająca historia oparta na nieznanych faktach z życia Anne Frank, autorki dziennika, który stał się jednym z najważniejszych świadectw Holokaustu. Pisarkę zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby opowiedziała o swojej książce.
Historia 96-letniego Saula Dreiera. "Stracił całą swoją rodzinę, a mimo to zachował ogromną radość życia"
Saul Dreier urodził się prawie 100 lat temu w Krakowie. Jego lata młodości przypadły na czas okupacji hitlerowskiej. Bardzo dobrze pamięta czasy II wojny światowej. Jest dowodem na to, że na nic w życiu nie jest za późno. Mając 90 lat, postanowił nauczyć się grać na perkusji i założył Holocaust Survivors Band.
Odkryta po latach historia Rutki Laskier z Będzina. "Półżywa została zawieziona na taczkach do krematorium"
Będzin był nazywany Jerozolimą Zagłębia. Przez wieki w mieście krzyżowały się losy mieszkańców różnych wyznań. Kres nastał wraz z wybuchem II wojny światowej. Choć ostatni transport Żydów do obozu Auchwitz-Birkenau wyruszył w styczniu 1944 roku, to pamięć o nich powraca za sprawą niezwykłych znalezisk.
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Saula Dreiera, który przeżył Holocaust. Był więźniem trzech obozów koncentracyjnych. W obozie w Płaszowie pomogła mu przetrwać muzyka. W jakich okolicznościach Pan Saul stał się członkiem chóru? Kto pomógł mu uciec z obozu? Później przez kilkadziesiąt lat Pan Saul nie miał styczności z żadnym instrumentem. Co się stało, że postanowił założyć zespół Holocaust Survivors Band?
„W ciemności” , najnowszy film Agnieszki Holland trafi do polskich kin już niebawem, bo 5 stycznia. Film jest polskim kandydatem do Oscara. W studiu dzień Dobry TVN gościliśmy wybitną reżyserkę z córką Katarzyną Adamik.