Dzisiejsze wydanie "Gazety Wyborczej" przygotowali nie dziennikarze, a wybitni pisarze. Są autorami wszystkich artykułów, jakie znajdziemy w gazecie. Jak doszło do tej współpracy? Które informacje ze świata polityki, gospodarki i sportu zwróciły szczególną uwagę pisarzy? Czyje teksty będziemy mogli przeczytać w Wyborczej? O tym, jak przebiegała praca nad dzisiejszym wydaniem w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z zastępcą redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” Jerzym Wójcikiem i jedną z „redaktorek” dzisiejszego wydania, pisarką Sylwią Chutnik.
Jeże są bardzo pewne siebie i z tego powodu trafiają do ośrodka rehabilitacyjnego, który prowadzi Pan Jerzy. Pan Jerzy jest dla swoich podopiecznych jak ojciec, a nawet można śmiało powiedzieć, że jak matka. Pod jego czujnym okiem jeże dochodzą do siebie. Jakim zwierzęciem jest jeż? Jak jeże Pana Jerzego reagują na Gazetę Wyborczą, a jak na Rzeczpospolitą? Którą z nich lubią poślinić i wymemłać? Dlaczego poznańskie jeże mają gorzej od tych warszawskich? Z Panem Jerzym spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.
W rankingu przeprowadzonym przez "Gazetę Wyborczą" Urszula Dudziak znalazła się w grupie 50 najbardziej wpływowych Polek, obok Krystyny Jandy, Agnieszki Holland i Ireny Santor. Wokalistka jazzowa była Waszym gościem na czacie oraz gościem Anny i Roberta w studiu Dzień Dobry TVN. Jak czuje się z tym wyróżnieniem? Czego zazdrości jej Robert Kantereit? O czym marzyła Urszula Dudziak, gdy była dzieckiem?
Na rynku wydawniczym ukazała się książka "Silva rerum", zawierająca wybór tekstów Mieczysława Grydzewskiego. Kim był Grydzewski? Co mu zawdzięczamy? Za co krytykował polityków i przyjaciół powracających do Polski po zakończeniu drugiej wojny światowej? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN: zastępcę redaktora naczelnego Gazety Wyborczej Jerzego Wójcika, który napisał słowo wstępne do książki i dokonał selekcji znajdujących się w niej tekstów.
Kiedy Donald Tusk wygłaszał oficjalne przemówienie, po tym jak został Prezydentem Europy, zażartował, że będzie musiał podszkolić swój język angielski. Czy zdoła to zrobić w zaledwie trzy miesiące? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Jerzy B. Wójcik – zastępca redaktora naczelnego Gazety Wyborczej oraz Judith Gliniecki – prawniczka, Amerykanka. Czy w trzy miesiące da się nauczyć angielskiego?
Ludzie Wolności to plebiscyt TVN i Gazety Wyborczej. Szukamy osobowości w dziedzinach: nauka, kultura, biznes, sport, społeczeństwo. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Krystyna Janda - aktorka, reżyserka, właścicielka Teatru Polonia i Och. Czym dla aktorki były pierwsze wolne wybory?
Renata Dąbrowska, fotoreporterka "Gazety Wyborczej", postanowiła sprawdzić, czy uda się jej znaleźć sto kobiet o takim samym, jak jej, imieniu i nazwisku. Udało się! Na kanapie w Dzień Dobry TVN zasiadły tylko trzy Renaty Dąbrowskie. A Wy szukaliście kiedykolwiek osób, które noszą takie samo imię i nazwisko jak Wy?