16-letni Krzysztof Dymiński wyszedł z domu wczesnym rankiem 27 maja. Do tej pory nie dał znaku życia. Jego rodzice robią wszystko, by natrafić na choćby najmniejszy ślad syna.
Są osoby, którym grudniowa aura nie kojarzy się z magią i ciepłem. W przedświątecznym okresie wyczekują czegoś ważniejszego niż pierwszej gwiazdki - powrotu najukochańszych członków rodziny.
Na antenie kanałów TVN Grupa Discovery i w mediach społecznościowych widzowie mogą zobaczyć trzy poruszające spoty w ramach nowej kampanii Playera i Fundacji ITAKA - "W pokojach zaginionych mieszka nadzieja, która nigdy nie gaśnie". O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Izabela Jezierska-Świergiel z Fundacji ITAKA oraz aktor, Piotr Głowacki.
Uciekający przed wojną obywatele Ukrainy, bardzo często w wyniku różnych sytuacji tracą kontakt z rodziną. Coraz więcej spraw dotyczących zaginięć wpływa do policji w całej Polsce. Liczba zgłoszeń jest bardzo duża i wciąż rośnie, wraz z napływem kolejnych uciekających przed wojną ludzi. Z pomocą ruszyła Fundacja Itaka. Gdzie zgłaszać zaginięcie osoby z Ukrainy?
Co się musi stać, aby rodzina poznała prawdę o swoich bliskich?
Dzieci uciekają przez cały rok, ale latem robią to nieco częściej. Jakie są tego powody? Co należy zrobić, gdy nasza pociecha nie wraca do domu? I jak się zachować, gdy już się znajdzie? Zapytaliśmy o to koordynatorkę programu "Nie uciekaj" Fundacji ITAKA.
Każdy z nas pamięta głośne zaginięcia, którymi żyła cała Polska. Większość spraw dotyczyła poszukiwań młodych kobiet, które wyszły z domu i już nigdy nie wróciły. Niektórych z nich nie udało się odnaleźć ani odpowiedzieć na pytanie, co się wydarzyło. Mimo to, każda medialna wzmianka budzi emocje i sprawia, że wiele osób nawet po latach śledzi nowe doniesienia na ten temat. Co ciekawe, według statystyk w Polsce rocznie ginie dwa razy więcej mężczyzn, jednak to zaginięcia kobiet znacznie częściej zyskują rozgłos. Dlaczego tak się dzieje?
25 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Dlaczego wciąż dochodzi do zaginięć dzieci i młodzieży i jakie są przyczyny tego, że tak trudno je odnaleźć? Jak chronić dzieci przed największym niebezpieczeństwem?
Co roku w Polsce znika ok. 18 tys. osób. Dlatego Fundacja ITAKA razem z serwisem Player przygotowali akcję społeczną - "Nieobecni są wśród nas". Jednym z jej elementów jest serial "Nieobecni", który jest już dostępny na platformie. O czym jest wspomniana produkcja?
Osoby zaginione pozostają w sercach i pamięci ich rodzin na zawsze. Najbliżsi nie mogą pogodzić ze stratą. Czy można było jej uniknąć? "Nieobecni" to niezwykła akcja Fundacji ITAKA oraz Playera, która ma uświadamiać ludziom skalę problemu.
Według różnych statystyk każdego roku w Polsce ginie bez wieści od 17 do 20 tys. osób. Jakie są przyczyny zaginięć dzieci, a jakie - dorosłych? Po ilu latach od zaginięcia można uznać osobę za zmarłą? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN wiceprezes zarządu Fundacji ITAKA Annę Jurkiewicz.
Statystyki są niepokojące - w 2017 roku zaginęło aż 8 tys. młodych ludzi poniżej 18. roku życia. Jakie są tego przyczyny? Co zrobić, kiedy zniknie dziecko? Zapytaliśmy o to Izabelę Jezierską-Świergiel z Fundacji ITAKA.
W Rudniku - małym miasteczku nad Sanem w przeciągu ośmiu miesięcy zaginęły trzy osoby, niestety jedną z nich odnaleziono martwą. Wokół tych zaginięć mnożą się spekulacje. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy kom. Agnieszkę Hamelusz z Komendy Głównej Policji i wiceprezes Fundacji Itaka Annę Jurkiewicz, aby zapytać, jak często w Polsce dochodzi do zagadkowych zaginięć, jak w takich przypadkach policja prowadzi swoje śledztwo i jakie są najczęstsze przyczyny zniknięcia ludzi bez śladu.
Tym filmem Joey Salads zszokował miliony rodziców na całym świecie. Za ich zgodą sprawdził, czy dziecko zaczepione przez obcą osobę na placu zabaw przybiegnie do mamy, czy pójdzie razem z nieznajomym. Efekt zadziwił nawet jego samego. Ten sam eksperyment przeprowadził reporter Dzień Dobry TVN Michał Malinowski. Ile wykonał prób? Czy któraś zakończyła się niepowodzeniem?