Ks. Katarzyna Kowalska i ks. Eneasz Kowalski są księżmi Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.
Dziewięć kobiet zostało wyświęconych na księży w polskim Kościele luterańskim. To wyjątkowa ordynacja, bowiem do tej pory posługę kapłańską w naszym kraju spełniali wyłącznie mężczyźni.
Solidarna Polska, partia Zbigniewa Ziobry, chce zaostrzenia przepisów o obrazie uczuć religijnych. Projekt zmian w kodeksie karnym trafił już do sejmu. W nowelizacji znalazł się m.in. zapis wprowadzający karę do dwóch lat więzienia za zakłócanie nabożeństw i do trzech lat za przerwanie mszy świętej lub pogrzebu. Jest też mowa o publicznym wyszydzaniu z Kościoła.
"Kościół choruje na to, co diagnozuje u innych"
Część obostrzeń powinna dotyczyć osób, które nie chcą się szczepić, deklaruje członek Rady Medycznej. Jako źródło niepokoju wskazuje także na niską frekwencją duchownych wśród chętnych na szczepienia, co może bezpośrednio przekładać się zarówno na większy poziom zagrożenia w kościołach, jak i to, że starsze osoby, dla których duchowni są autorytetami, również nie będą poddawać się szczepieniom.
Halloween ma swoich zwolenników i przeciwników. Do tych ostatnich zalicza się Kościół. Skąd taka postawa duchownych? A może są jakieś zalety Halloween? O jego świętowaniu rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN: ks. Przemysławem Krawcem i psycholog dziecięcą Moniką Perkowską.
Dla wielu wiernych Papież Franciszek to papież reformator Kościoła Katolickiego. Jego sposób postępowania nie podoba się jednak niektórym duchownym i intelektualistom, którzy nazwali go heretykiem. Co im się nie podoba? O tym w Dzień Dobry TVN mówił ks. Grzegorz Kurp.