Niektóre historie mrożą krew w żyłach tak bardzo, że trudno w nie uwierzyć. Megan Meier nie miała skończonych 14 lat, gdy popełniła samobójstwo.
W cyklu "Miejska dżungla" sprawdziliśmy, jak przechodnie reagują na niewłaściwe zachowania wobec młodych ludzi.
Dziennikarka poprosiła fanów o rady, dzięki którym mogłaby odzyskać konto.
Nasze pociechy żyją w sieci, w telefonach ukrywają swoje sekrety i świat, do którego nie znamy hasła.
Teatr Kamienica nawiązał współpracę z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę i zajął się tematem cyberprzemocy. O spektaklu "Wszechmocni w sieci" w Dzień Dobry TVN opowiedzieli dyrektor teatru Emilian Kamiński, aktorka Olga Sarzyńska oraz przedstawiciel fundacji Łukasz Wojtasik.
Jak pomóc najmłodszym?
"To jest cyberterroryzm".
Oszuści wykorzystują pandemię i restrykcje z nią związane. Wiele osób otrzymuje smsy z informacją, że zostały skierowani na kwarantannę. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed fałszywymi powiadomieniami.
Badania pokazują, że prawie 80 procent młodych użytkowników sieci było świadkiem hejtu, mowy nienawiści, nękania, a co piąty nastolatek doświadczył cyberprzemocy osobiście. Przemoc w Internecie to temat poruszany w ramach cyklu edukacyjnego "Bezpieczni w sieci z OSE". Jak chronić dziecko przed internetową agresją oraz, w jaki sposób reagować, gdy padnie ono ofiarą ataku w sieci? Na te pytania odpowiedziała nam Anna Borkowska, ekspert ds. edukacji cyfrowej NASK, Zespół Programów Edukacyjno-Informacyjnych
Dokuczanie, wyzywanie oraz wyśmiewanie to zjawiska, które dość często pojawiają się na szkolnych korytarzach. Dane zebrane na przestrzeni lat przez WHO mówią jasno – przemoc w szkołach jest zjawiskiem globalnym, dlatego też tak trudno całkowicie ją wyeliminować. Czy pandemia i szkoła online coś zmieniły, czy pogłębiły narastający problem? O tym opowiedział nam dr Radosław Kaczan, psychologiem z Uniwersytet SWPS, który prowadzi badania dotyczące przemocy rówieśniczej w szkołach i wdraża programy zapobiegające tym zjawiskom.
W maju tego roku Aldona Zawada udzieliła wywiadu dziennikarce Katarzynie Seiler. Reportaż dotyczył kobiet, które w trakcie pandemii postanowiły ogolić sobie włosy. Niestety hejt, z którym się spotkały bohaterki i autorka artykułu przekroczył absolutnie wszystkie granice.
Czternastoletni Dominik Szymański powiesił się we własnym domu. Przypuszcza się, że chłopiec zdecydował się na ten dramatyczny krok, ponieważ od wielu lat był nękany przez rówieśników. Fala internetowego hejtu trwała także po śmierci Dominika. W serwisach społecznościowych pojawiały się obraźliwe wpisy na jego temat. O wirtualnej nienawiści wśród młodych ludzi rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z etnografem Robertem Zydlem i Bartkiem Krasuskim, który niejednokrotnie doświadczył cyberprzemocy.