Dr Rafał Pilch od zawsze wiedział, że będzie lekarzem i jego pacjentami będą przede wszystkim dzieci.
Lekarze nigdy nie przypuszczali, że Michał Dziecic będzie samodzielny. Dzięki zaangażowaniu jego mamy, stanął na nogach. Ich historia to niezwykła opowieść o walce o zdrowie.
Do niezwykłych wniosków doszli kanadyjscy naukowcy. Z badań, których wyniki opublikowano w branżowym piśmie "JAMA Surgery" wynika, że pacjentki leczone przez mężczyzn częściej doświadczają komplikacji oraz mają mniejsze szanse na przeżycie. Jak to wygląda, kiedy po skalpel sięga kobieta?
To pierwszy taki przeszczep na świecie.
Profesor Łukasz Krakowczyk nazywany jest chirurgiem "cudotwórcą". Ratuje kończyny dzieciom i dorosłym w bardzo krytycznych sytuacjach. Daje im szansę na powrót do sprawności. Lekarz został laureatem czerwcowej Pozytywki Dzień Dobry TVN.
Chirurgia to męska profesja. Statystyki pokazują, że w tym zawodzie kobiet jest 7 razy mniej niż mężczyzn. Dlaczego tak niewiele pań wybiera tę specjalizację? W Dzień Dobry TVN na ten temat rozmawialiśmy z Małgorzatą Nowosad, chirurżką i prezeską fundacji "Kobiety w chirurgii" oraz Martą Haniecką, instrumentariuszką.
Zespół lekarzy z Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu przeprowadzili pionierską operację przeszczepu całego aparatu wyprostnego u pacjenta, który zachorował na nowotwór rzepki. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy ortopedów: prof. Szymona Feliksa Dragana i dr Szymona Łukasza Dragana, aby opowiedzieli o szczegółach wykonanego zabiegu. Ile czasu musieli czekać, by uznać, że przeszczep się przyjął? Czy ojciec i syn lubią razem pracować? Spierają się czasami w sprawach zawodowych?
W styczniu 9-letni Gracjan został dotkliwie pogryziony przez psa. Jego lewa ręka była w opłakanym stanie - widać było kości i brakowało tkanek miękkich. Aby uratować kończynę, lekarze starannie oczyścili rany, a następnie wszyli ją pod skórę brzucha. W Dzień Dobry TVN chirurdzy: Tobiasz Szajerka i Ahmed Elsaftawy opowiedzieli o szczegółach leczenia Gracjana. Jak będzie wyglądała rehabilitacja ręki chłopca i ile czasu zajmie? Czy kończyna odzyska pełną sprawność? Czy taka operacja udałaby się u dorosłego pacjenta?
Pacjent, 24-latek, doznał "gilotynowej amputacji dwóch rąk na wysokości nadgarstków", operacji replantacji obu dłoni podjęła się dr Anna Chrapusta, którą gościliśmy dziś w naszym studiu. Ile potrwa rehabilitacja? Czy mężczyzna odzyska pełnię władzy w rękach? Czy taką operację przeprowadza się "z Bogiem, czy mimo Boga"?
Perfekcjonistka w każdym calu, nieustannie pracuje, a siedem lat temu dokonała przełomowego całkowitego przeszczepu twarzy, czym zapisała się w historii transplantologii. Ze światowej sławy chirurgiem i transplantologiem Marią Siemionow spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska. Czy pani Maria spodziewała się, że dokona "niemożliwego" i czy jest świadoma swojego sukcesu? Jaką studentką była i czym interesowała się w okresie studiów? Porozmawialiśmy również z mężem pani Marii - Włodzimierzem Siemionow. Jakim wsparciem jest dla żony i o co "ma żal"?
19-latni Marcin Zalewski to mistrz świata w układaniu kostki Rubika. W 23.68 sekundy, z zamkniętymi oczami, układa kostkę Rubika. Ile godzin dziennie trenuje? Czy każdy może się nauczyć układania kostki Rubika? Czy to prawda, że nową kostkę układa się trudniej? Czy na układaniu kostki Rubika można zarobić? Marcin Zalewski w Dzień Dobry TVN zaprezentował swoje umiejętności.
Rok temu, w jednym ze szpitali, miała odbyć się operacja umieszczenia balona w żołądku pana Pawła Adamusa. Mężczyzna zmarł na sali operacyjnej w momencie, kiedy anestezjolog podał mu pełne znieczulenie. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: Krystyna Barbara Kozłowska,rzecznik praw pacjenta, oraz Kamila Adamus - żona zmarłego Pawła Adamusa.
Każda kobieta pragnie wyglądać pięknie. Okazuje się, że bruzdy nosowe można także korygować bez użycia skalpela.
Z najpopularniejszym doktorem w Polsce grała w kometkę dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska. Kto wygrał?
Proces modyfikacji warg sromowych wyzwala u kobiet wstyd i zażenowanie oraz może prowadzić do zaniku pożycia seksualnego. Czy na waginoplastykę decydują się tylko kobiety po porodach? Co jest głównym wskazaniem do przeprowadzania operacji plastycznych miejsc intymnych? Jakie mogą być skutki uboczne i powikłania po takim zabiegu? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: specjalista położnictwa i ginekologii dr n. med. Rafał Kuźlik oraz psycholog Małgorzata Ohme.