Robot ma zdolności mimiczne, płynne ruchy i mówi po polsku. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?
Zwiedzający mogą przenieść się do magicznego świata dźwięków i wibracji, a nawet odkryć w sobie głęboko skrywane pokłady talentu.
Klony dzieci są już dostępne w sprzedaży. Do czego służą i dlaczego budzą w nas niepokój? Katarzyna Potęga vel Żabik, badaczka z Centrum Nauki Kopernik opowiada o efekcie Doliny Niesamowitości i historii ludzkich robotów.
Od 15 grudnia w Centrum Nauki Kopernik można oglądać wystawę "Powietrze – więcej niż nic". Jakie atrakcje przygotowali jej organizatorzy? Sprawdził to prezenter pogody Tomasz Zubilewicz. Zubi miał okazję wytworzyć chmury i wiatr! Jak to zrobił?
Melania Trump podczas pobytu w Polsce odwiedziła Centrum Nauki Kopernik. Z ochotą podjęła się zaprogramowania jednego z robotów. Osobą, która pokazała pierwszej damie USA, jak wprawić w ruch taką maszynę była Karolina Cikowska z fundacji Girls Code Fun. Fundacja ma na celu motywowanie i zachęcanie dzieci w wieku szkolnym (szczególnie dziewczynki) do zdobywania wiedzy w zakresie nowych technologii. Panią Karolinę zaprosiliśmy do Dzień Dobry Wakacje, aby powiedziała nam o swojej misji. Jak zachęcić dziewczynki do nauki programowania?
Zastanawialiście się kiedyś dlaczego olbrzymie kontenerowce utrzymują się na wodzie? Jak to się dzieje, że te ciężkie statki nie idą na dno? Tematem gęstości i wyporności zajęły się Krystyna Czubówna oraz Zosia i Helenka, a w studiu Dzień Dobry TVN o różnicach między wodą słoną i słodką opowiedziała nam Monika Borecka z Centrum Nauki Kopernik.
W ramach cyklu Dziecinnie proste Monika Borecka z Centrum Nauki Kopernik powie, jakie eksperymenty można przeprowadzić z użyciem owoców. Dlaczego mandarynka ze skórką utrzymuje się na wodzie, a bez skórki idzie na dno?
W naszym nowym cyklu pokażemy, że nauka może być fascynująca, a domowe eksperymenty - "Dziecinnie proste"! Wspólnie z Krystyną Czubówną, jej wnuczkami: Zosią i Helenką oraz ekspertami z Centrum Nauki Kopernik zaprezentujemy Państwu ciekawe doświadczenia, które można bezpiecznie przeprowadzić w domu. Dziś dowiedzieliśmy się, czy wulkany są potrzebne, a Monika Borecka z CNK pokazała nam jak zrobić "Domowy wulkan". Zobaczcie
W basenie o wielkości 1/3 basenu olimpijskiego może znajdować się nawet 70 l moczu. Czy siki w wodzie, w której pływamy mogą zagrażać naszemu zdrowiu? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki rozmawiał z Joanną Narożniak - rzecznikiem Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie oraz Stanisławem Łobodziakiem z Centrum Nauki Kopernik.
Zastanawialiście się czasami, co zrobić z białą torebką napakowaną kuleczkami, którą dostajemy razem z butami? Wyrzuć ją? Otóż nie! Ta niepozorna torebka to pochłaniacz wilgoci, który może się jeszcze Wam przydać. Zobaczcie, do czego.
W 2006 roku Pluton został zdetronizowany i ogłoszono, że w Układzie Słonecznym mamy osiem, a nie jak wcześniej uważano - dziewięć planet. Niedawno jednak w mediach gruchnęła wiadomość, że w Układzie Słonecznym jest jednak dziewięć planet. Czy te ostatnie informacje nie są jednak na wyrost? Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy popularyzatora nauki Karola Wójcickiego z Centrum Nauki Kopernik, aby zapytać, jak to z tymi planetami jest. Dowiedzieliśmy się również, jaką partię mógłby założyć nasz naładowany energią gość.
Za sprawą prezentera pogody Dzień Dobry TVN Bartka Jędrzejaka mogliśmy odwiedzić Centrum Nauki Kopernik w Warszawie i podziwiać mikroświat. Jakie owady znajdują się w każdej kałuży? Czy telefon może zastąpić mikroskop? Jak wygląda rozwielitka?
Reporterka Dzień Dobry TVN, Katarzyna Olubińska, spędziła niedzielny poranek z Martyną Wojciechowską oraz jej córką Marysią, w Centrum Nauki Kopernik. Co skłoniło Martynę do napisania książek dla dzieci i kto był jej najsurowszym recenzentem?