burza

  burza

  W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna od 24 st. C na zachodzie do 32 st. C na wschodzie. Wiatr słaby, zmienny, jedynie na wybrzeżu umiarkowany, a w czasie burz porywisty. Na wschodzie Polski możliwa trąba powietrzna.

  Na terenie aż siedmiu województw w Polsce można spodziewać się burz, silnego wiatru, ulew i gradu. W związku z gwałtownie zmieniającą się pogodą, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alert z ostrzeżeniem. Możliwe są podtopienia i przerwy w dostawie prądu, a także tzw. burze łańcuszkowe. Czym jest to zjawisko?

  W środę na zachodzie Polski zachmurzenie umiarkowane i duże. Na wschodzie małe i umiarkowane, wzrastające do dużego. Miejscami burze z przelotnymi opadami deszczu, lokalnie grad. Nadal bardzo gorąco: na termometrach od 30 do 35 st. C, nieco chłodniej tylko nad morzem i w górach - od 24 do 28 st. C.

  We wtorek na zachodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane, w pozostałej części kraju okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Będzie upalnie - od 28 st. na północnym zachodzie do 32 st. na południu, nieco chłodniej tylko nad morzem i w rejonach podgórskich - od 25 do 28 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty.

  Piątek zapowiada się pogodnie na Suwalszczyźnie i Podlasiu. W pozostałej części Polski zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Na termometrach od 22 st. C na Pomorzu Zachodnim do 32 st. C na wschodzie. Ten "antagonizm termiczny" doprowadzi do gwałtownych burz z gradem.

  W środę w całym kraju upał, termometry w centrum wskażą 30 st. C, a na Śląsku 32 st. C. Na północnym wschodzie i zachodzie Polski przelotny deszcz, tam też możliwe burze. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę (3.07.2021) rano ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym deszczem z burzami dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i mazowieckiego. Alert pierwszego stopnia obowiązuje z kolei w zachodniej części województwa lubelskiego, a drugiego stopnia przed burzami z gradem dla województwa zachodniopomorskiego. Oto szczegóły pogodowe na sobotę.

  Sobota pogodna tylko na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej, poza tym wystąpi zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnym deszczem i burzami. Temperatura od 21 st. C do 25 st. C. Sprawdź, czy cały zapowiada się pod znakiem opadów.

  Ostatnie dni pełne były burz i nawałnic, które przeszły nad całą Polską. Straż pożarna interweniowała setki razy, a część domów wymaga generalnych remontów. Choć weekend miał być spokojniejszy, nad niektórymi obszarami nadal przejdą burze i możliwe są opady gradu. Co nas czeka w niedzielę, 27 czerwca?

  W środę pogodnie na północnym zachodzie Polski. Poza tym zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego. Towarzyszyć mu będą opady deszczu i burze z gradem. Temperatura od 24 st. C Pomorzu do 30 st. C na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, w burzach do 80-100 km/h.

  Kilka dni upałów mocno dały się wszystkim we znaki. Żar płynący z nieba doskwiera nie tylko ludziom, ale i zwierzętom. Jak donosi IMGW, wszystko zacznie się zmieniać w nadchodzących godzinach. Przed nami burzowa noc, która niektórym regionom przyniesie deszcz i ochłodzenie. Na jaką pogodę możemy liczyć we wtorek, 22 czerwca?