Jak blendować cienie?
Powieki w kolorze nude, a może wieczorowe, wyraziste i drapieżne smokey eyes? By wykonać każdy z tych makijaży, trzeba zacząć od przygotowania dobrego gruntu.
Na początku należy nałożyć na powieki bazę pod cienie lub korektor. Lepka konsystencja sprawi, że kolory dłużej utrzymają się na oczach i przez wiele godzin będą pięknie się prezentować. Po wklepaniu bazy/korektora, warto utrwalić produkt pudrem lub cielistym cieniem. Dzięki temu wyrównasz koloryt skóry i przygotujesz ją do dalszego makijażu. Osoby, które dopiero zaczynają przygodę z makijażem, mogą spróbować swoich sił z paletką w kolorze nude z ciepłymi brązami. Do wykonania smokey eyes potrzebne będą cienie zarówno jasne, jak i ciemne np. czekoladowe brązy, winne bordo czy czerń.
Blendowanie cieni rozpocznij od nałożenia pędzelkiem najjaśniejszego koloru na całą ruchomą powiekę, delikatnie podkreślając obszar poniżej brwi. Już w tym momencie wyznacz kształt, jaki chcesz uzyskać. Najbardziej popularny makijaż to ten z lekkim wyciągnięciem do góry w stronę zewnętrznego zakończenia brwi. To optycznie powiększy oko i dobrze sprawdzi się u osób, które mają opadające powieki.
Następnie nałóż na drugi pędzel nieco ciemniejszy odcień i wklep cień od zewnętrznego kącika oka do wewnątrz - mniej więcej do 2/3 powieki. Kolejny krok to roztarcie koloru, by rozmyć granice między jasną bazą, a ciemniejszym cieniem. Z kolejnymi, intensywniejszymi barwami postępuj podobnie - wklep, rozetrzyj i lekko wyciągnij ku górze. Ważna wskazówka - nie nabieraj pędzlem zbyt dużo produktu. Intensywność koloru można z łatwością budować kolejnymi cienkimi warstwami. Jeśli raz nałożysz dużą ilość cienia, może się osypać i stworzyć plamy, których później trudno się pozbyć.
Najciemniejszy cień - czy to w delikatnym makijażu, czy w smokey eyes - nałóż na niewielki obszar zewnętrznego kącika oka. Wklep, rozetrzyj, wyciągnij lekko ku górze. Weź miękki, puchaty pędzel i zacznij blendować wszystkie cienie ruchem kolistym. Dzięki temu na powiece stworzysz taflę wielu kolorów i nie będzie widać ostrych przejść między jasnymi, a ciemniejszymi odcieniami.
Zwieńczeniem makijażu może być nałożenie brokatu, błyszczącego cienia w wewnętrznym kąciku oka lub namalowanie ciemnej kreski.
Blendowanie cieni - porady
Nie zapomnij pomalować dolną powiekę. Na niej również zastosuj technikę gradacji odcieni od najjaśniejszego w wewnętrznym kąciku po coraz ciemniejsze na zewnątrz. Dodatkowo na linię wodną możesz nałożyć białą lub cielistą kredkę - ten prosty trik sprawi, że oczy będą wydawać się jeszcze większe.
Do blendowania przydadzą się minimum trzy pędzle. Jeden z krótko ściętym włosiem do precyzyjnego nakładania koloru lub tworzenia kreski, drugi zbity z zaokrągloną główką do wklepywania kolorów oraz trzeci puszysty i miękki w włosiem w kształcie lekko rozchylonego wachlarza.
Co zrobić, gdy cień osypie się pod okiem lub na policzku? Weź czysty, miękki pędzel i delikatnymi ruchami go zetrzyj, następnie wyrównaj zabrudzenia pudrem. Nie sięgaj po wacik z płynem do demakijażu, ponieważ może powstać na skórze plama, którą trudno będzie zatuszować.
Zobacz także:
- Jakie są typy urody i jak je określać? Podpowiadamy
- Lifting twarzy bez skalpela? Ten makijaż jest najgorętszym trendem sezonu
- Make-up z głębin oceanu. Mermaid core podbiło serce specjalistek od makijażu
Autor: Justyna Piąsta
Źródło zdjęcia głównego: Erstudiostok/Getty Images