Podróże

Do zobaczenia w Innsbrucku. Zaśnieżone Alpy i kolorowe domki w Austrii

Podróże

Autor:
Berenika
Olesińska
Reporter:
Michał Cessanis
Do zobaczenia w Innsbrucku
Do zobaczenia w InnsbruckuDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Innsbruck to położona w Austrii malownicza miejscowość otoczona śnieżnymi szczytami Alp. Jednym z najczęściej fotografowanych budynków w mieście jest Złoty Dach. Jak wygląda ten XVI-wieczny zabytek? Michał Cessanis "zabrał" widzów Dzień Dobry TVN na wycieczkę do Tyrolu.

Innsbruck w Austrii - górskie atrakcje, zabytki

Klimat Innsbrucku tworzy piękna, zabytkowa architektura, której głównym elementem są bogate, późnogotyckie zdobienia.

- Stoję na najbardziej znanym balkonie w całym Tyrolu. To Złoty Dach wybudowany przez cesarza Maksymiliana I. To stąd oglądał rycerskie pojedynki. To stąd miał przepiękny widok na miasto i na Alpy - tłumaczy w reportażu dla Dzień Dobry TVN Michał Cessanis.

Podróżnik, podczas spaceru z mieszkanką i przewodniczką Innsbrucka Antonellą Plachetą, odkrył przed widzami nieznane atrakcje austriackiego miasta. Zauważył, że wielu turystów korzysta jednocześnie zarówno z nart, jak i z rowerów. Ten widok jest niezwykle intrygujący. - To typowy obrazek, ponieważ z centrum miasta możesz bezpośrednio dostać się na szczyty gór. Ludzie w butach narciarskich podjeżdżają rowerem do stacji i z nartami wjeżdżają na górę - wyjaśnia Placheta.

Innsbruck - miasto studentów

Innsbruck nie jest wyłącznie turystycznym miasteczkiem dla rodzin z dziećmi. To miejscowość, w której zatrzymują się chętnie studenci z różnych stron świata. Austriackie miasto liczy około 130 tysięcy mieszkańców, w tym 40 tysięcy uczniów szkół wyższych.

- Mamy tu bardzo dużo młodych ludzi, w tym bardzo wielu studentów z zagranicy. Wielu z tych studentów potem zostaje w mieście, ponieważ Innsbruck oferuje wszystko, co potrzebne do życia. Oprócz szkół i biur ma szeroką ofertę kulturalną czy sportową. To powoduje, że jest międzynarodowym miastem - przekonuje Antonella Placheta.

Jak wygląda słynna skocznia narciarska w Innsbrucku, z której rozpościera się nieziemski widok na Alpy i górską osadę? Tę i jeszcze wiele innych atrakcji miejscowości zobaczcie w naszym materiale wideo. A jeżeli nie zdążyliście obejrzeć Dzień Dobry TVN na żywo, wystarczy wejść na Player.pl, gdzie dostępne są wszystkie odcinki programu.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Reporter: Michał Cessanis

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości