miejsca na wakacyjne zwiedzanie

  miejsca na wakacyjne zwiedzanie

  Katowice wielu osobom w dalszym ciągu kojarzą się wyłącznie z kopalniami, kiepską jakością powietrza i legendarną halą widowiskowo-sportową Spodek. Nie wszyscy jednak wiedzą, że na przestrzeni lat miasto mocno się rozwinęło i obecnie Katowice kuszą dobrze rozwiniętą bazą hotelową i ciekawymi atrakcjami turystycznymi. Odwiedzenie tego rejonu Polski w szczególności można polecić osobom lubiącym zwiedzanie i aktywny wypoczynek.

  Lublin to miasto we wschodniej Polsce, pełniące funkcję stolicy województwa lubelskiego. Jest jednym z najstarszych i najciekawszych miast w naszym kraju. Przypadnie do gustu nie tylko dorosłym, lecz także maluchom, ponieważ w Lublinie atrakcji dla dzieci jest co niemiara.

  Birma od kilku jest bardzo chętnie wybieranym kierunkiem turystycznym. Każdego roku przybywa do niej coraz więcej turystów. Nie ma w tym jednak nic dziwnego! Przez lata państwo to było izolowane ze względu na jego sytuację polityczną. Dziś, kiedy Birmę można spokojnie zwiedzać, chętnych nie brakuje!

  Breda jest miastem położonym w południowo-zachodniej Holandii, w prowincji Brabancja Północna. To przepiękna holenderska miejscowość położona 40 km na południowy-wschód od Hagi i Rotterdamu. Po wcześniejszym zwiedzaniu tych dwóch miast oraz Amsterdamu i urokliwego Delft, może być kolejnym miejscem do zatrzymania się na 2–3 dni.

  Mówi się, że Tasmania to wyjątkowe miejsce ze względu na łagodne wzgórza, piękną zieleń, a także bogactwo zwierząt. Rzadko jest to kierunek urlopowy Europejczyków, jednak zdecydowanie warto się tam wybrać. Dowiedz się, co możesz tam zwiedzić.

  Dawid Fazowski w podróży spędził 11 miesięcy. Stopem odwiedził takie miejsca jak Gibraltar, Wyspy Zielonego Przylądka, Brazylię, Boliwię i wiele innych. Z domu wyruszył z kwotą 800 zł w portfelu. W czasie podróży, by zarobić na życie, imał się różnych zajęć. Skąd pomysł na takie wakacje? I jakie ma rady dla podróżujących stopem?