miejsca na wakacyjne zwiedzanie

  Brunei, a właściwie Brunei Darussalam (w tłumaczeniu oznacza Brunei Kraj Pokoju), bo tak brzmi pełna nazwa, to malutkie państwo leżące w południowo-wschodniej Azji na wyspie Borneo. Stolicą jest miasto Bandar Seri Begawan. Powierzchnia Brunei liczy zaledwie 5765 kilometrów kwadratowych, co czyni ją państwem 54 razy mniejszym od Polski.

  Oto największe atrakcje miasta.

  Oto najciekawsze atrakcje miasta.

  Warto je odwiedzić nie tylko ze względu na sentyment historyczny, ale i wspaniałe zabytki.

  Co dziś oferuje to miasto? Rozwój regionu jest w ostatnich latach bardzo dynamiczny. Nikt nie może narzekać na brak atrakcji.

  Republika Zielonego Przylądka to łącznie ponad 20 wysp i wysepek. Które miejscowości są najbardziej interesujące?

  Zamek Neuschwanstein to jeden z najpopularniejszych zamków Bawarii. Zbudowany na rozkaz Ludwika II Wittelsbacha, do dziś przyciąga miliony turystów. W Niemczech Zamek Neuschwanstein jest popularny tak samo, jak w Polsce Malbork. To punkt obowiązkowy w czasie zwiedzania Bawarii.

  Co warto tam zobaczyć?

  Radzimy, kiedy wybrać się na Łotwę i które atrakcje turystyczne odwiedzić.

  Katedra w Kolonii wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

  Co warto zwiedzić?

  Oprócz Hiszpanii na obszarze półwyspu leży Portugalia, Andora oraz terytorium w pełni zależne od Wielkiej Brytanii, czyli Gibraltar.

  Postać Leżącego Buddy i ponad tysiąc innych wizerunków Wielkiego Mistrza to nie jedyne warte zobaczenia elementy buddyjskiej świątyni Wat Pho.

  Portal ParkSleepFly przygotował ranking miejsc, których zwiedzanie jest niezwykle kosztowne, a w dodatku pozostawia po sobie przykre uczucie zawodu. Jakie obiekty znalazły się w niechlubnym zestawieniu?

  Znajdziemy tu wspaniałe, długie i szerokie plaże oraz zachwycające fiordy. Sprawdź, co zwiedzić.

  Gold Coast to miasto położone na wschodnim wybrzeżu Australii, w stanie Queensland. Wiele osób kojarzy je głównie z długimi, piaszczystymi plażami, którym towarzyszą wielkie wieżowce.

  Ateny to bez wątpienia jedno z najważniejszych historycznie miast na świecie. To tutaj narodziła się demokracja, to tu żyli i tworzyli najwięksi filozofowie, tacy jak Sokrates czy Platon.

  Harbin to miasto założone przez Polaków jako przystanek Kolei Wschodniochińskiej budowanej dla carskiej Rosji pod koniec XIX w. W mieście do dziś można znaleźć ślady wielokulturowej przeszłości – zarówno po Polakach, jak i Rosjanach czy Żydach. Największą atrakcją Harbinu jest zimowy Międzynarodowy Festiwal Lodu i Śniegu. Warto zobaczyć także Ulicę Centralną z zabytkowymi rosyjskimi budynkami.

  Nowy Sad znajduje się na północy Serbii i z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów. To wielokulturowe miasto, które przez niektórych określane jest nawet mianem europejskiej Hawany. Dowiedz się, co warto zobaczyć w Nowym Sadzie.

  Podziemia kredowe to jedna z największych atrakcji turystycznych Chełma. To miejsce, w którym dawniej znajdowała się kopalnia kredy. Dzisiaj jest to kompleks udostępniony turystom, w którym można poznać historię nie tylko górnictwa kredowego, lecz także całego regionu.

  Prisztina to drugie co do wielkości miasto w byłej Serbii, a w samym Kosowie nie ma większego miasta niż stolica tego państwa. Prisztina leży w Górach Dynarskich, w kotlinie Kosowe Pole.

  Gwangju to jedno z naj­chęt­niej odwie­dza­nych przez tury­stów miast Korei Połu­dnio­wej, które kryje w sobie wiele ciekawych miejsc.

  Michał Cessanis "zabrał" widzów Dzień Dobry TVN na wycieczkę do Tyrolu.

  Yellowstone to najstarszy park narodowy na świecie. Powierzchnia Yellowstone bliska jest powierzchni całego Cypru. To niezwykłe miejsce, w którym środowisko naturalne prezentuje się dokładnie tak jak przed wiekami. Co warto o nim wiedzieć?

  Jura Krakowsko-Częstochowska to wyżyna, na której znajduje się wiele fantazyjnie wyżłobionych skał i ostańców oraz jaskiń. W czasach Kazimierza Wielkiego powstały tu zamki obronne nazywane Orlimi Gniazdami. Co warto zwiedzić? Gdzie znaleźć atrakcje dla dzieci?

  Piazzale Michelangelo to niesamowity punkt widokowy na całą Florencję. Można zobaczyć z niego cudowne zachody słońca nad wielką kopułą oraz Stare Miasto. Plac usytuowany na wzgórzu San Miniato, nieopodal rzeki Arno, został zbudowany w 1869 roku. W jego centrum znajduje się wykonany z brązu pomnik upamiętniający „Dawida”, słynną rzeźbę Michała Anioła oraz „Cztery Pory Dnia”, czyli nieco mniej znane dzieło tego renesansowego artysty.

  Kudowa-Zdrój jest znana przede wszystkim jako miejscowość uzdrowiskowa, jednak to miasto oferuje również liczne atrakcje. Wiele z nich można zobaczyć w samej Kudowie, np. Park Zdrojowy czy zabytkowe budynki tego malowniczego miasteczka.

  W ukraińskich sklepach znajdziemy wiele oryginalnych produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Korzystny kurs lokalnej waluty – hrywny – sprawia, że zakupy dla turystów z Polski stają się prawdziwą okazją.

  Mierzeja Helska to jedno z najliczniej odwiedzanych przez turystów miejsc w Polsce. Jednym z miast, które cieszą się tam największą popularnością, jest Jastarnia. Jej atrakcje oraz naturalne krajobrazy sprawiają, że stanowi ona idealne miejsce na wakacyjny urlop z szumem morskich fal w tle.

  Katowice wielu osobom w dalszym ciągu kojarzą się wyłącznie z kopalniami, kiepską jakością powietrza i legendarną halą widowiskowo-sportową Spodek. Nie wszyscy jednak wiedzą, że na przestrzeni lat miasto mocno się rozwinęło i obecnie Katowice kuszą dobrze rozwiniętą bazą hotelową i ciekawymi atrakcjami turystycznymi. Odwiedzenie tego rejonu Polski w szczególności można polecić osobom lubiącym zwiedzanie i aktywny wypoczynek.