Uwaga na intensywne opady śniegu. Alerty IMGW drugiego stopnia
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu. Alerty drugiego stopnia (pomarańczowe), które przewidują wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia, obowiązują w zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego do godziny 6:00 we wtorek.
Zima
Miejscami przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie 15 cm-25 cm.
Alerty IMGW drugiego stopnia przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi
Ostrzeżenia drugiego stopnia obowiązują również w północnych powiatach woj. warmińsko-mazurskiego i pomorskiego do godz. 8:00 we wtorek. Tam IMGW ostrzega przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi.
Jak czytamy na TVN Meteo, prognozowane są opady śniegu i wiatr o średniej prędkości od 40 do 55 km/h, w porywach do 85 km/h.
Alerty IMGW pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu
Z kolei w południowych powiatach woj. dolnośląskiego obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia (żółte), które zwiastują zjawiska mogące powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prognozowane są bowiem opady powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10-15 cm. Ostrzeżenia obowiązują do północy z wtorku na środę.
Wpływ aktualnych warunków w pogodzie na organizm człowieka
Jak informuje IMGW, niżowa, pochmurna pogoda z opadami śniegu przez cały dzień będzie niekorzystnie wpływać na organizm człowieka.
Ponadto należy zachować szczególną ostrożność na drogach. Jest ślisko.
Więcej informacji o pogodzie znajdziesz na TVN Meteo.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Horoskop na poniedziałek. Dla kilku znaków zodiaku to będzie bardzo dobry dzień
- Co najczęściej jedliśmy w 2022 roku? Wyniki raportu
- Rządzący szykują nowy obowiązek dla opiekunów psów. "Każdy musi być odpowiedzialny za zwierzę"
Autor: Dominika Czerniszewska
Źródło: IMGW/tvnmeteo.pl
Źródło zdjęcia głównego: WDnet/Getty Images