Wszyscy wiemy, jak ważna jest atmosfera w miejscu pracy. Za przyjazną firmą, otwartą na różnorodność idą przecież szczęśliwi pracownicy i zadowoleni pracodawcy. Eliza i Manuela akceptację i zrozumienie znalazły w centrum dystrybucyjnym. Kim są bohaterki programu "Naszej paczki" i jak wygląda ich praca?
"Nasza paczka"– przyjazne miejsce pracy bez względu na płeć, wiek czy stopień sprawności
W piątym odcinku "Naszej paczki" poznamy historie kolejnych wyjątkowych kobiet, które wykorzystały szansę rozwoju zawodowego, jaką dał im Amazon. Obie pokazują, że mimo tego, że bardzo się różnią, razem mogą być ważną częścią przyjaznego i perspektywicznego miejsca pracy.
W Amazon jest miejsce dla wszystkich, także dla głuchych i niedosłyszących – wszystko dzięki programowi "MigaMY". Pracownicy z niepełnosprawnością słuchową mogą w firmie realizować się zawodowo, rozwijać, przebywać w zróżnicowanym środowisku, w którym ich potrzeby są w pełni zaspokajane. Tu naprawdę mogą poczuć się "usłyszani"!
Obecnie osoby z niepełnosprawnością słuchową pracują w centrach dystrybucyjnych w Sadach k. Poznania, Kołbaskowie k. Szczecina i Bielanach Wrocławskich. W 2023 roku program zostanie rozszerzony na kolejne centra logistyczne.
O to, aby każdy czuł się w Amazon doceniony, dbają m. in. asystentki dyrektorów zarządzających. Odpowiadają nie tylko za wspieranie szefów centrów, ale dbają także o integrację pracowników i ich poczucie satysfakcji, organizując dla nich wiele inicjatyw. Dzięki ich zaangażowaniu firma tworzy prawdziwie przyjazne miejsce pracy, w którym jest miejsce dla każdego bez względu na płeć, wiek czy poziom sprawności.
Bohaterki 5. odcinka "Naszej paczki"
Pierwszą bohaterką odcinka jest Eliza Kończak, która pracuje w centrum logistycznym Amazon w Sadach k. Poznania. Jest osobą słabosłyszącą. Dla firmy – i dla niej – nie była to jednak żadna przeszkoda. Kobieta zatrudniona została w ramach programu "MigaMY".Podczas swoich zmian zawsze może liczyć na asystę tłumacza polskiego języka migowego. Co więcej, w pracy korzysta z wielu szkoleń, dzięki czemu ma szansę na rozwijanie zawodowych zdolności. Od jakiegoś czasu sama jest także trenerem dla nowych pracowników z niepełnosprawnościami. Przyjazna atmosfera, dobre warunki pracy i satysfakcjonujące zarobki sprawiły, że Eliza do pracy w Amazon zachęciła siostrę i brata. W tym przypadku możemy mówić o prawdziwie rodzinnej atmosferze!.
Ostatnią bohaterką serii jest Manuela Cych. To asystentka dyrektora zarządzającego centrum logistycznego Amazon w Sadach. Przez długi czas pomagała w codziennych obowiązkach Hani Ziarkowskiej, bohaterce trzeciego odcinka programu "Nasza paczka". Obecnie tę samą rolę spełnia u boku Marcina Rusnaczenki. Manuela jest prawą ręką szefa centrum, a także systematycznie dba o budowanie zaangażowania pracowników i ich satysfakcję z pracy. Przy wielu obowiązkach nie zapomina także o sobie. W wolnym czasie poświęca się pasji, jaką jest gotowanie, a swoimi kulinarnymi umiejętnościami miała okazję pochwalić się w programach telewizyjnych "MasterChef Polska" i "Ugotowani". Manuela doskonale wie, że droga do serc kolegów wiedzie także.... przez ich żołądki. Dlatego chętnie wymienia się kulinarnymi inspiracjami z osobami odpowiedzialnymi za przygotowywanie menu dla pracowników.
Więcej inspirujących historii znajdziesz w programie "Nasza paczka". Premiera pierwszego odcinka odbyła się 11 kwietnia 2023 roku na antenie TVN Style. Wszystkie odcinki dostępne będą także na platformie Player.pl
Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe