20 tys. zł za odnalezienie kota. "Czysta desperacja i strach, stawiamy wszystko na jedną kartę"

Gdzie jest Tygrys?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Kot Tygrys zaginął w maju. Właściciel zwierzaka, Marek Zańko, nie ustaje w poszukiwaniach. Wydrukował ulotki, kupił specjalistyczny sprzęt, a nawet opracował mapę, gdzie widziano jego pupila. - Nie szukam kota, tylko czworonożnego członka rodziny - podkreśla. Nagroda za odnalezienie zwierzaka wynosi aż 20 tysięcy złotych.

Cała Warszawa szuka Tygrysa

Marek Zańko wykorzystuje fotopułapki, kamery termowizyjne, endoskop do przeszukiwania piwnic oraz masę ulotek. Zwierzak szybko zyskał miano "najdroższego kota w Polsce", ponieważ właściciel wyznaczył nagrodę w wysokości 20 tys. zł.

- Stwierdziliśmy, że zbliża się zima, mimo że jest wielu karmicieli w stolicy, to na zimę jednak to jedzenie zamarza. On trząsł się po 15 metrach z klatki, jak wychodziliśmy do weterynarza, więc to czysta desperacja i strach. Stawiamy wszystko na jedną kartę - tłumaczy Marek Zańko.

Kot zaginął, gdy właściciele wracali z nim od weterynarza. Ostatnio widziano go w okolicach ulicy Poleskiej i Smoleńskiej w Warszawie. - To było dwa dni po zaginięciu, więc ponad cztery miesiące temu. Staram się dotrzeć do ludzi, którzy nie mają internetu. Jest spora szansa, że dostał się do jakiejś starszej pani - mówi właściciel kota.

Kot Tygrys - członek rodziny

Gdy mężczyzna przygarnął z ulicy siedem kociaków, nie spodziewał się, że ten najbrzydszy z całej gromadki zwierzak okaże się tak wyjątkowy. - Nikt nie chciał go przygarnąć, bo wyglądał jak karykatura, więc został u nas - wspomina. Po kilku miesiącach Tygrys stał się przepięknym kotem, wyglądał jak rasowy. Jest bardzo towarzyski, chętny do relacji.

Jeśli widziałeś Tygrysa zadzwoń pod nr: 533 488 707

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Agnieszka Mrozińska

Źródło zdjęcia głównego: archiwum prywatne M. Zańko

podziel się:

Pozostałe wiadomości