Magda Masny radzi, jak przetrwać jesienną chandrę. "To się kiedyś nazywało herbatką na melancholię"

Autor:
Daria
Pacańska
Porady na jesienną chandrę od Magdy Masny
Porady na jesienną chandrę od Magdy Masny Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Magda Masny kiedyś była związana z telewizją, a od jakiegoś czasu jej głównym zajęciem jest florystyka. W swoim warzywniku na Warmii hoduje także warzywa, a w przyszłości chce mieć w nim również zioła. W Dzień Dobry TVN zdradziła nam swój przepis na jesienną chandrę.

Magda Masny ma porady na jesienną chandrę

Magda Masny florystyką zajmuje się od 12 lat. Początkowo prowadziła stacjonarną kwiaciarnię, a teraz ma pracownię w Sopocie i warzywnik na Warmii. - To jest ogród warzywny, w którym hoduję na przykład kapustę od nasionka. Dużo rzeczy robię na zasadzie od nasionka do zbiorów. To jest ta rzecz, która najbardziej mnie w tym wszystkim kręci. Rosną mi też dynie - powiedziała Magda Masny.

Nasz gość pielęgnuje warzywa nie tylko dla siebie, ale też dla przyjaciół i rodziny. Teraz natomiast przygotowuje się do kolejnego projektu, którym będzie hodowla ziół.

Bliskość natury uspokaja

Tak bliskie obcowanie z naturą daje spokój i harmonię. Magda Masny podpowiedziała, z których produktów warto korzystać, żeby poczuć ten błogi stan.

- Dziurawiec i wrzos, z tymże jeśli chodzi o napary z dziurawca trzeba być ostrożnym, dlatego, że mają bardzo silne działanie. Też przeciwdepresyjne, to się kiedyś nazywało herbatką na melancholię. Trzeba najpierw skonsultować z lekarzem, to jest bardzo ważne w zielarstwie, żeby wiedzieć czego się używa, w jakich ilościach, jak długo to parzyć - powiedziała Magda Masny. Dodała także, jej ulubionym naparem jest ten z melisy, szczególnie jesienią.

Okazało się także, że nasz gość chodzi na kurs, dzięki któremu zdobędzie zawód zielarza fitoterapeuty.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości