Domowy mini ogródek. Jak zacząć przygodę z uprawą warzyw na parapecie?

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Domowy ogród warzywny krok po kroku
Domowy ogród warzywny krok po krokuDzień Dobry TVN
wideo 2/12

Przydomowy ogródek, taras, balkon, a nawet parapet. Niezależnie od tego, jakiej wielkości przestrzenią dysponujemy, Joanna Żytkowska, miejska ogrodniczka, udowodniła, że da się na niej wyhodować fantastyczne i zdrowe plony. Ekspertka opowiedziała w Dzień Dobry TVN, od czego zacząć swoją przygodę z mini ogrodnictwem.

Miejskie ogrodnictwo dla każdego

Joanna Żytkowska to blogerka i miejska ogrodniczka, która niedawno wydała książkę pod tytułem "Po prostu posadź. Twój domowy ogród warzywny". Swoim wydawnictwem udowadnia, że talent do sadzenia roślin może obudzić w sobie każdy, kto darzy sympatią naturę, niezależnie od tego, czy mieszka w bloku, czy w domu z ogrodem.

- Trzeba wybrać 4 albo 5 warzyw, które chcielibyśmy zjeść w trakcie sezonu, które lubimy, sprawdzić czego one potrzebują. [...] Posadzić, nawet do doniczki, jeśli nie ma się ogródka albo do ziemi właśnie i tyle – zaleciła ekspertka.

Warzywa prosto z parapetu 

Joanna Żytkowska przekonywała, że każdy może rozpocząć swoją przygodę z ogrodnictwem. Ekspertka zaprezentowała szparagi, szczypiorek i sałatę, które sama wyhodowała. Jak zapewniła – nie powinniśmy obawiać się, że coś nam nie wyrośnie w miejskich warunkach. Końcówka marca jest idealnym czasem na to, by rozpocząć swoją przygodę z mini rolnictwem.

 - 6-8 godzin słońca to takie minimum dla warzyw, więc tak naprawdę jedyne co nas blokuje, to północny balkon na przykład. [...] Większość warzyw możemy uprawiać w doniczkach. Papryki, pomidory te, które najbardziej lubimy - szczególnie - zapewniała ogrodniczka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz więcej:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości