Porady stylistki

Kurtki na jesień, czyli stylowa ochrona przed wiatrem i deszczem

Porady stylistki

Kurtki na jesień, czyli stylowa ochrona przed wiatrem i deszczem

Kalendarzowa jesień już za kilka dni. To ostatni moment, by uzupełnić garderobę. Kurtka to element obowiązkowy jesiennej szafy. O najmodniejszych propozycjach na dachu Dzień Dobry TVN opowiedziała stylistka Kasia Michowska.

Kurtka na jesień

Choć w ciągu dnia temperatura osiąga prawie 20 stopni Celsjusza, to o poranku lub wieczorem jest już bardzo chłodno. Wychodząc rano do pracy bez kurtki ani rusz. Wybierając kurtkę na jesień musimy kierować się nie tylko obowiązującymi trendami, ale również praktyczną stroną. Warto, by kurtka na jesień ochraniała nas od wiatru i deszczu. Jaką wybrać?

Jedną z propozycji jest modny przeciwdeszczowy płaszcz. Producenci popularnych marek wychodzą na przeciw potrzebom klientek i produkują modne płaszcze i kurtki przeciwdeszczowe.

 Jak dodała stylistka:

Obecnie kurtki przeciwdeszczowe damskie dobrze przepuszczają powietrze, co zapewnia komfort noszenia. Producenci idą też z duchem obowiązujących tendencji. W sieciówkach możemy kupić kurtki z obszernymi kapturami, wysoko zabudowanymi kołnierzami czy w energetycznych kolorach.

Na jakie parametry warto zwrócić uwagę kupując dobrą kurtkę przeciwdeszczową?

Przede wszystkim musi być wodoszczelna, ale i oddychająca, tak by odprowadzać wilgoć na zewnątrz.

Kurtka powinna mieć również zamki odporne na wodę - gumowane albo z ochronnymi paskami materiału. Kaptur - dobrze, jeśli nie ogranicza widoczności i nie spada z głowy przy każdym ruchu.  Hitem jest cieniutki płaszcz składany to małego woreczka tak aby zabrać ze sobą do pracy lub szkoły.

- dodała Kasia Michowska.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
63
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0