Psychologia

Spektakl w Teatrze Kamienica o cyberprzemocy. "Pokazuje możliwe konsekwencje"

Psychologia

Autor:
Sabina
Zięba
Sztuka teatralna o walce z hejtem
Dzień Dobry TVNSztuka teatralna o walce z hejtem

Teatr Kamienica nawiązał współpracę z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę i zajął się tematem cyberprzemocy. O spektaklu "Wszechmocni w sieci" w Dzień Dobry TVN opowiedzieli dyrektor teatru Emilian Kamiński, aktorka Olga Sarzyńska oraz przedstawiciel fundacji Łukasz Wojtasik.

Cyberprzemoc współczesnym problemem

Trwająca już niemal dwa lata pandemia przyczyniła się do zastraszającego wzrostu agresji w Internecie. W związku z tym teatr Emila Kamińskiego z myślą o młodych ludziach stworzył sztukę dydaktyczną. Ma ona w przystępny sposób opowiedzieć o problemie cyberprzemocy. Twórcy chcą poprzez spektakle, zajmować stanowisko wobec współczesnych problemów.

- To jest tekst zrodzony z potrzeby serca. Matką tego projektu jest moja żona, Justyna Sienczyllo. Patrzyła na nasze dzieci, koleżanki oraz kolegów naszych synów i doszliśmy do wniosku, że parę tematów trzeba wziąć pod uwagę. (...) Myśmy sobie w teatrze postanowili, ze będziemy dla młodzieży robili spektakle takie bardzo poważne. (...) To jest tekst i spektakl zrobiony bardzo współcześnie. Bardzo mi zależy, żeby też rodzice przychodzili na niego. Warto przychodzić, żeby zorientować się, jak poważny to jest temat - mówił Emilian Kamiński w Dzień Dobry TVN.

Spektakl "Wszechmocni w sieci"

Autorem tekstu i reżyserem "Wszechmocnych w sieci" jest Wawrzyniec Kostrzewski. Wiadomo, że bardzo przyłożył się do zadania i pracując nad sztuką długie godziny spędzał z młodzieżą. Stworzył spektakl mocny, głośny i multimedialny, który odzwierciedla krzyk młodych ludzi. Skala agresji w wirtualnym świecie jest bowiem przerażająca i trudna do zwalczenia. Z tego powodu konieczne są rozmowy na ten temat. Tym bardziej, że jak podaje Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, cyberprzemocy w Polsce doświadcza już ponad jedna trzecia młodych ludzi.

- To jest kapitalna faktycznie sztuka, która bardzo dobrze w mocny, ale też autentyczny sposób pokazuje to zjawisko cyberprzemocy i pokazuje możliwe konsekwencje - dodał Łukasz Wojtasik w naszym programie.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości