2 kg mniej w miesiąc. Nasi prowadzący biorą udział w treningu Raczków

Przepis na utratę min. 2 kg w miesiąc. Wyzwanie Raczków
Źródło: Dzień Dobry TVN
Luty – schudnij 2 kilogramy i popraw glikemię
Luty – schudnij 2 kilogramy i popraw glikemię
Całoroczne wyzwanie Raczków
Całoroczne wyzwanie Raczków
Trening na redukcję tkanki tłuszczowej
Trening na redukcję tkanki tłuszczowej
Całoroczne wyzwanie Raczków
Całoroczne wyzwanie Raczków
Trener Paweł Raczyński i dietetyczka Marta Jachym-Raczyńska rzucają wyzwanie widzom Dzień Dobry TVN. Propagująca zdrowy styl życia para zaprasza do wspólnej walki o lepszy wygląd i samopoczucie. W lutym pokazuje, jak w miesiąc schudnąć przynajmniej 2 kg i poprawić glikemię. Należy trzymać się 3 zasad i ćwiczyć. Zobacz, jak z treningiem poradzili sobie nasi prowadzący Ewa Drzyzga i Krzysztof Skórzyński.

Wyzwanie Raczków

Dlaczego celem na luty jest zrzucenie 2 kg? To bezpieczny wynik, niewymagający głodzenia i nadmiernego wysiłku fizycznego.

- Oprócz tego, że schudniemy, będziemy wyglądać lepiej i czuć się lepiej, postaramy się też obniżyć glikemię, czyli obniżyć poziom cukru we krwi. To sprawi, że będziemy czuć się lepiej każdego dnia, nie będziemy mieli skoków cukru, jakichś wahań, także dwie pieczenie na jednym ogniu - tłumaczył Paweł Raczyński.

Aby wykonać zadanie, należy trzymać się 3 zasad.

 • Trzy posiłki każdego dnia i nic pomiędzy nimi.
  • Źródło białka w każdym posiłku.
   • Sałatka jako jeden z trzech posiłków.

    Jakie przepisy zaproponowała para?

    - Pierwszy posiłek to będzie omlet, ja użyłam trzech jajek, wtedy mamy więcej białka. Dałam płatki owsiane, czyli złożone węglowodany, które nasycą nas na dłużej. No i dodatki, posmaruję go dżemem truskawkowym bez cukru, żeby tego białka było jeszcze trochę więcej, a tym samym nasza sytość na wiele godzin dłuższa. Dodam trochę serka wiejskiego i owoce. I gotowe, pierwszy posiłek przygotowany zaledwie w kilka minut - prezentowała dietetyczka.

    A co na obiad? Dowiecie się z materiału wideo.

    DD_20240205_Raczki_1_REP
    Całoroczne wyzwanie Raczków
    Źródło: Dzień Dobry TVN

    Proste ćwiczenia na spalanie tłuszczu

    Mądrze skomponowana dieta powinna iść w parze z równie rozsądnie dobranymi ćwiczeniami fizycznymi. Paweł Raczyński i Marta Jachym-Raczyńska w studiu Dzień Dobry TVN zaprezentowali prosty trening, który każdy z nas może wykonać w domu.

    Przed przystąpieniem do niego podkreślili jednak, że kluczowe w odchudzaniu jest pamiętanie o piciu wody. - To jest ważne, bo często mylimy głód z pragnieniem - powiedziała Marta.

    Trening należy zacząć od rozgrzewki. Ewa Drzyzga i Krzysztof Skórzyński nie próżnowali i powtarzali ruchy za Raczkami. Jak im poszło? Sprawdźcie w materiale wideo.

    Raczki, Ewa Drzyzga i Krzysztof Skórzyński
    Trening na redukcję tkanki tłuszczowej
    Źródło: Dzień Dobry TVN
    Całoroczne wyzwanie Raczków
    Całoroczne wyzwanie Raczków

    Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

    Skocz do sklepu TVN!
    Skocz do sklepu TVN!

    Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

    Zobacz także:

    Autor: Michalina Kobla

    Reporter: Łukasz Kowalski

    Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

    podziel się:

    Pozostałe wiadomości

    Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
    Materiał promocyjny

    Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?