dieta odchudzająca

  dieta odchudzająca

  Choć dietetycy jak mantrę powtarzają, że "dieta cud" nie istnieje, to wciąż, zamiast udać się do specjalisty, próbujemy schudnąć, korzystając z porad znalezionych w sieci. Bawełniane waciki na obiad, sen zamiast posiłku - to dopiero początek szkodliwej listy. Oto najdziwniejsze sposoby na pozbycie się nadprogramowych kilogramów.

  Szpital św. Ludwika w Małopolskim Centrum Rehabilitacji w Radziszowie organizuje turnusy leczenia otyłości dla dzieci i młodzieży. Jest to odpowiedź na narastający problem wśród najmłodszych, który nasila się w czasie pandemii. O potrzebie reagowania na pierwsze oznaki otyłości i wspierania dzieci, które się z nią zmagają, opowiedziały w Dzień Dobry TVN pediatra i gastrolog dziecięcy, dr Katarzyna Przybyszewska oraz mama uczestnika turnusu, Mieczysława Ożóg.

  Wraz z wiekiem metabolizm zwalnia. Jest to fizjologiczny, nieunikniony proces. Warto jednak wiedzieć, że są sprawdzone metody na to, jak schudnąć po 40 skutecznie i bezpiecznie. Co ważne, nie są to sposoby opierające się na drogiej diecie czy zaawansowanych ćwiczeniach z najnowszym sprzętem.

  Po czterdziestych urodzinach tempo przemiany materii znacząco spada. Coach żywieniowy Agnieszka Mielczarek podpowiada, jak ułożyć zbilansowaną i pełnowartościową dietę dla czterdziestolatków. Jak jeść, by zachować młodość na dłużej? Czego należy się z diety wyzbyć, a które składniki podkręcą nasz metabolizm?

  Nasz smakosz Mikołaj Rey wybrał się nad Zalew Wiślany do małej wioski Kadyny, by poznać smak agrestu. Nieco kwaskowaty owoc jest niskokaloryczny oraz ma mnóstwo właściwości zdrowotnych. Jakich? I co można z niego przyrządzić w kuchni?

  Dieta OXY bazuje na żurawinie, kefirze oraz otrębach pszennych. Należy do diet odchudzających. Czy ta dieta jest rzeczywiście zdrowa? Z ilu etapów się składa? Czy mogą ją stosować osoby uczulone na laktozę i gluten? Czy dieta OXY ma efekty uboczne? O tym prowadzący Dzień Dobry TVN Jolanta Pieńkowska i Robert Kantereit rozmawiali ze współtwórczynią diety OXY dietetyczką Patrycją Mazur.

  Tak mówią dietetycy. Jesteście zdziwieni? My też byliśmy, ale dietetyczka Agnieszka Piskała wytłumaczyła w Dzień Dobry TVN sens tego powiedzenia. Jak się okazuje, niektóre potrawy przyśpieszają nasz metabolizm, a to powoduje chudnięcie. Sprawdźcie, jakie to są produkty i czy tylko na nich możemy oprzeć swoją dietę odchudzającą?