Nieszczęścia lubią chodzić parami. W tym roku odczuła to Halina Młynkova. Wokalistka po świętach opublikowała na Instagramie zdjęcie symbolicznej choinki i opisała lawinę problemów, które pojawiły się w jej domu. - Nie byłam w stanie się ruszyć - stwierdziła.
Psycholog wskazuje, jak nie psuć sobie nastroju.
Depresja poporodowa to zespół zaburzeń psychicznych dotyczących nastroju kobiet po urodzeniu dziecka. Choroba może mieć różny przebieg i towarzyszyć jej mogą różne objawy, pozornie niecharakterystyczne dla zaburzeń depresyjnych. Na pytanie, jak długo trwa depresja poporodowa i jak pomóc młodej mamie, nie ma jednej odpowiedzi. Jedno jest pewne – zrozumienie mechanizmów powstawania schorzenia pozwoli wdrożyć odpowiednie leczenie.
Patrycja Sołtysik szczerze opowiedziała o swoim gorszym samopoczuciu, wyjaśniła też, dlaczego zniknęła z mediów społecznościowych. W rozmowie z dziendobry.tvn.pl wyjawiła, czy otrzymała wsparcie od swoich obserwatorów i dlaczego postanowiła głośno opowiedzieć o tym, jak się czuje.
Marta Żmuda Trzebiatowska jest już zmęczona panującą od wielu miesięcy pandemią koronawirusa i związanymi z nią obostrzeniami. Aktorka postanowiła podzielić się tym ze swoimi fanami. - Jestem wkurzona faktem, że ktoś ukradł nam rok z życia – czytamy w jej poście na Instagramie.
Niektórzy ludzie są wyjątkowo wrażliwi na sytuację odtrącenia przez bliskie osoby. Jak poradzić sobie z odrzuceniem? Psychologowie uważają, że konieczne jest przepracowanie negatywnych uczuć i odpowiednia odporność na ból.
Kłopoty z zasypianiem, bóle głowy, brak skupienia - wszystkie te problemy mogą być spowodowane nadmiernym hałasem. Choć ludzie w dużych aglomeracjach są bardziej narażeni, badania wykazały, że i w niewielkich miejscowościach istnieją miejsca, w których decybele przekraczają normę. Jak to wpływa na nasze zdrowie?
Podobno narzekanie to nasz sport narodowy. Co jest tego przyczyną? Kwestia wychowania? Historia? Czy dzisiejsi goście Dzień Dobry TVN miewają chwile zwątpienia i lubią sobie ponarzekać? Karolina Ferenstein-Kraśko przyznała, że nigdy nie narzeka. Według niej ważne jest to, by mieć w życiu pasję, która jest odskocznią od codzienności. Qczaj również należy do osób, które nie narzekają. Skąd czerpie pozytywną energię? Z kolei terapeutka Joanna Godecka przyznała, że narzekanie jest często próbą do znalezienia winnego. Po co to robimy? Czy w ten sposób chcemy poprawić sobie nastrój?
Naukowcy wyliczyli, że trzeci poniedziałek stycznia jest najbardziej depresyjnym dniem w roku. Podobno wówczas najwięcej ludzi zaczyna łamać noworoczne postanowienia. W tym czasie dostajemy także informacje z banku o konieczności spłaty karty kredytowej za transakcje dokonane przed świętami. Jak sobie poradzić z blue monday? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy coacha Macieja Żylewicza.
Ponad połowa Polaków deklaruje, że nie lubi swojej pracy. Taki wynik nie wróży dobrze naszemu ogólnemu samopoczuciu, biorąc pod uwagę fakt, że spędzamy w pracy sporo czasu. Skąd bierze się tak wysoki poziom niezadowolenia? I czy da się z tym coś zrobić? W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy, dla równowagi z ludźmi, którzy uwielbiają swoją pracę: dziennikarzem Filipem Chajzerem, właścicielką warzywniaka Karoliną Kankowską, psychologiem biznesu Barbarą Zych i mistrzynią kominiarstwa Ewą Misiun. A czy Ty lubisz swoją pracę?
Za oknem szaro i ponuro. W takie dni łatwo o złe samopoczucie. Jak zatem poradzić sobie z jesienną chandrą i zmęczeniem? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: psychiatrę dr Maję Polikowską-Herman, dietetyczkę Justynę Mizerę i trenerkę personalną Joannę Brzezińską. Dowiedzieliśmy się również, czym charakteryzuje się obniżenie nastroju a czym depresja?
Jesienią często łapiemy chandrę. By poprawić sobie humor, można wybrać się np. na zakupy. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zapytała gwiazdy o to, czy kupują nowe ubrania, by poczuć się lepiej?