Nie sposób odwiedzić wszystkich muzeów na świecie. Na które z nich powinniśmy więc zwrócić szczególną uwagę?
Jakie skarby skrywa to wyjątkowe miejsce?
Każdy turysta, który zwiedza Francję powinien zobaczyć dzieła sztuki w galerii Luwr. Paryż przyciąga nim rzesze turystów – dlaczego?
Obok muzeów z naszym dziedzictwem kulturowym czy prezentujących sztukę nowoczesną znajdują się te określane jako nietypowe, a nawet i dziwne. Dlaczego? Bo znacznie odbiegają od tradycyjnych placówek. To np. Muzeum Mydła i Historii Brudu czy Muzeum Tanich Win. Poznaj te, które warto odwiedzić, szczególnie w sezonie urlopowym.
Noc Muzeów to niezwykła inicjatywa kulturalna, dzięki której warszawiacy będą mogli za darmo wejść do placówek muzealnych niedostępnych na co dzień. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska wybrała się do Zachęty, gdzie rozmawiała z Małgorzatą Bogdańską-Krzyżanek, główną inwentaryzator galerii. Jakie atrakcje warszawska galeria sztuki przewidziała dla zwiedzających?
Bolesław Biegas, polski rzeźbiarz i malarz nurtu symbolistycznego, W Polsce artysta nieco zapomniany. Teraz jego prace będzie można zobaczyć w dopiero co otwartym muzeum. Co wyróżnia jego prace? Dlaczego tak mało o nim wiemy? Jaka jest jego historia i, co go łączyło z Olgą Boznańską? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Krzysztofa Wejmana, konesera sztuki.
W Londynie ekspozycję zobaczyło 600 tys. osób. Teraz wystawę można obejrzeć w Warszawie, na Stadionie Narodowym. Dziennikarka Dzień Dobry TVN postanowiła przekonać się, w czym tkwi fenomen widowiska. Czy interaktywne ekspozycje są przyszłością muzealnictwa? Czy tak będą kiedyś wyglądały lekcje historii? Jak wielu strań trzeba było na zorganizowanie widowiska w Warszawie? Urszula Chincz zapytała o to organizatora Macieja Turowieckiego.
Poznajcie Marka Roeflera, który swoją prywatną kolekcję dzieł sztuki udostępnia zwiedzającym. Spotkał się z nim Łukasz Radwan. Co znajdziemy w zbiorach rodziny Roeflerów? Czy zdarzyło im się kupić falsyfikaty?