Małżeństwo z Waszyngtonu adoptowało zarodki, które zostały zamrożone ponad 30 lat temu. Wówczas sami byli dziećmi - mieli trzy i pięć lat. Maluchy przyszły na świat rok temu, a ich rodzice zdecydowali się na ten krok pomimo, że od samego początku wiedzieli o obciążeniach genetycznych w związku z poważną chorobą ich biologicznego ojca.
"Okradziono mnie z możliwości noszenia własnego dziecka"
Molly Gibson ma miesiąc, ale na swoje narodziny czekała rekordowo długo. Jej zarodek w formie embrionu był przechowywany od października 1992 roku. Dr Katarzyna Kozioł, ginekolog, embriolog, specjalista leczenia niepłodności opowiedziała jak wygląda procedura przechowywania zarodków.
Bohaterka cyklu "Słodki ciężar" - Kinga Szczerbicka - jest już w 14-15 tygodniu ciąży. Pani Kinga postanowiła zrezygnować z pracy. Jakie zmiany zachodzą na tym etapie ciąży w rozwoju dziecka? I na jakie dolegliwości uskarża się nasza bohaterka?
W cyklu "Słodki ciężar" czas na 8-9 tydzień ciąży. Jak powinna się odżywiać w tym okresie przyszła mama? Czy ma jakieś dolegliwości? Jakie narządy są już rozwinięte u dziecka? Czy na typ etapie rozwoju zarodek odbiera jakieś sygnały od mamy?
Kinga i Mikołaj Szczerbiccy to przyszli rodzice, bohaterowie cyklu "Słodki ciężar". Za nimi piąty tydzień ciąży Kingi. Jak potwierdzić ciążę na tym etapie, aby wynik był wiarygodny? Jakie zmiany zachodzą w zarodku i które narządy zaczynają "powstawać"? Jak w tym okresie zmienia się organizm matki? O co powinna zadbać kobieta w tym czasie, jakich mikroelementów potrzebuje dziecko i czego bezwzględnie musi unikać przyszła mama? O czym świadczą pierwsze odczuwane symptomy ciążowe?
Na zamrożenie gamet decyduje się coraz więcej młodych i zdrowych kobiet. Czy tylko po to, by potem z nich skorzystać? Czy da się oszukać czas? Jak wygląda regulacja prawna ich zamrażania? Czy hibernacja komórek jajowych to sposób na wieczną płodność kobiet? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był embriolog dr Krzysztof Papis.