29-letnia Jessika Kurzawa zaginęła w Holandii. Poszukiwania trwają już ponad dwa tygodnie. Policja apeluje do wszystkich, którzy mogą posiadać informacje na temat miejsca jej pobytu, aby natychmiast przekazali je odpowiednim służbom.
Dlaczego muzyk "zapadł się pod ziemię"?
25 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Izabela Jezierska-Świergiel, czyli dyrektor działu PR i fundraisingu Fundacji Itaka, a także konsultantka serialu "Nieobecni", opowiedziała o skali tego problemu w Polsce.
Wszystko wskazuje na to, że detektywom udało się rozwikłać zagadkę Zodiaka, jednego z najsłynniejszych seryjnych morderców. Wciąż jednak jest mnóstwo historii, które są pytaniem pozostawionym bez odpowiedzi. Justyna Mazur, autorka podcastu kryminalnego "Piąte: nie zabijaj" przypomniała najsłynniejsze niewyjaśnione zbrodnie w Polsce.
Pięć dni po zaginięciu 42-letniej pani Moniki, ze stawu wyłowiono jej samochód. Był częściowo przemalowany, bez tablic rejestracyjnych. - Nikt bez powodu nie usuwa znaków znamionowych pojazdu. Niewątpliwie chodziło o uniemożliwienie identyfikacji właściciela pojazdu – komentuje prokurator. Co stało się z panią Moniką?
Każdy z nas pamięta głośne zaginięcia, którymi żyła cała Polska. Większość spraw dotyczyła poszukiwań młodych kobiet, które wyszły z domu i już nigdy nie wróciły. Niektórych z nich nie udało się odnaleźć ani odpowiedzieć na pytanie, co się wydarzyło. Mimo to, każda medialna wzmianka budzi emocje i sprawia, że wiele osób nawet po latach śledzi nowe doniesienia na ten temat. Co ciekawe, według statystyk w Polsce rocznie ginie dwa razy więcej mężczyzn, jednak to zaginięcia kobiet znacznie częściej zyskują rozgłos. Dlaczego tak się dzieje?
Trzyletni chłopiec sam przeszedł ulicą ok. 200 metrów. W tym czasie jego mama powiadomiła policję o zaginięciu dziecka. W pomoc zaangażowali się mieszkańcy Oświęcimia.
Co roku kilkanaście tysięcy osób zostaje uznanych za zaginione. Święta to szczególny czas w roku, kiedy to ich rodziny liczą na to, że wrócą. Odczuwają wówczas bardziej niż kiedykolwiek nieobecność bliskich. Mają jeszcze większą nadzieję na odnalezienie osoby zaginionej i pozostawiają wciąż miejsce przy stole. Najnowszy serial Player.pl "Nieobecni" zwraca uwagę na to smutne i przejmujące zjawisko.
Co roku tysiące rodzin boryka się z dramatem zaginięcia bliskich. Znikają dzieci, kobiety i mężczyźni. Pewnego dnia po prostu nie wracają z pracy czy szkoły. Wiele z nich nigdy się nie odnajduje. Aby nagłośnić ten problem, ruszyła właśnie kampania "Nieobecni".
Sprawa zaginionej w 1994 roku Moniki Bielawskiej poruszyła całą Polskę. Jakiś czas temu pojawiły się informację, że może nią być 27-letnia Kelly mieszkająca w USA. Badanie DNA wykluczyło jednak jej pokrewieństwo z mamą Moniki. Mimo to wolontariuszka, Natalia Brand nie zamierza przestać szukać dziewczynki. W naszym programie opowiedziała, jak wygląda jej praca.
Poszukiwania Laury Wawrzynowicz, byłej uczestniczki programu "Projekt Lady", zakończyły się sukcesem. Rodzinie szczęśliwie udało się dotrzeć do 20-latki. Informację taką podał fanpage "Zaginieni przed laty".
W górach na zachodzie Norwegii mężczyzna natrafił na ludzkie szczątki, które - jak ustalono - należą do zaginionej w 2018 roku 25-letniej Polki. Wcześniejsze, zakrojone na szeroką skalę poszukiwania policji, Czerwonego Krzyża oraz wolontariuszy nie przyniosły rezultatu.
W połowie września tego roku 77-letni mężczyzna wyszedł z Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji i ślad po nim zaginął. Po dwóch dniach poszukiwań zaginionego znalazł 15-letni Piotr Pilot. Jak wyglądała akcja poszukiwawcza? Ile osób wzięło w niej udział? Jaki sprzęt wykorzystano? W jakim stanie był mężczyzna, kiedy dotarła do niego pomoc? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.
24-letni Bruno wyjechał z końcem lipca na wakacje do Indii. Po kilkunastu dniach ślad po nim zaginął. Poszukiwania trwają do tej pory. Gościem Dzień Dobry TVN byli: Piotr Muschalik, ojciec Bruna oraz Tomasz Koclęga. Co do tej pory udało się ustalić? Kto pomaga im szukać Bruna w Indiach?