W rodzinie Dreweckich zawód strażaka jest tradycją. Profesją jest również zainteresowany najmłodszy członek rodziny - 5-letni Szymon. Chłopiec ma legitymację oraz profesjonalny mundur. Szymek poprzez zabawę uczy się strażackich obowiązków. Czy bierze już udział w akcjach pożarniczych? I co o pasji syna sądzi jego mama?
Tomasz Furmanek na co dzień jest naukowcem, po godzinach zaś pływa na kajaku i fotografuje norweskie fiordy. Jego zdjęcia ze względu na oryginalną perspektywę podbiły świat. Czy Polak spodziewał się tak dużego zainteresowania ze strony mediów? Z Polakiem rozmawiał Żenia Klimakin.
Szymon Bolik posiada wiele umiejętności oraz wiele pasji. Jest wychowawcą w zakładzie poprawczym, jest radnym, działa w klubie wędkarskim, strzela w bractwie kurkowym, trenuje sztuki walki z zawodnikami MMA, ale nie tylko. Jak wygląda przykładowy dzień z życia Szymona? Sprawdziła to Ula Chincz. Kiedy znajduje na to wszystko czas? I o której pasji Szymon mówi, że jest jego oczkiem w głowie? Nasz gość opowiedział o tym w studiu Dzień Dobry TVN.
Pasją Joanny Wirażki jest malarstwo. 16-latka maluje na liściach. Skąd taki pomysł? Prace, które dziewczyna umieszcza w internecie spotkały się ze sporym zainteresowaniem. Kto udzielał Joannie pierwszych lekcji malarstwa? I jakie plany na przyszłość ma młoda artystka? Joanna Wirażka i jej mama Anna odwiedziły studio Dzień Dobry TVN.
Modelka i prezydent Słupska poznali się niedawno, ale od razu między nimi zaiskrzyło. Joanna Krupa i Robert Biedroń mają wspólną pasję. Czy zatem będzie z tego coś więcej niż wakacyjna znajomość?
Michał Niewiadomski skończył zarządzanie i robi MBA. Wspólnie z żoną prowadzi biznes. Jest mimem. Dlaczego mimowie w czasie występu się nie odzywają? Czy jest zapotrzebowanie na tego typu występy artystyczne? Z jakim spotykają się przyjęciem?
Maciej Maślakiewicz jest nieśmiałym 16-latkiem, który pewność siebie odzyskuje na sali treningowej, gdzie tańczy hip hop. Chłopak chciałby zostać profesjonalistą i marzy o kursie tańca w elitarnej szkole na Broadway'u. W internecie zamieścił nagranie, na którym prosi o datki, a jest już o krok od spełnia swojego największego marzenia. Do uzbierania pełnej potrzebnej kwoty 23000 zł brakuje mu jedynie 8000.
Choć technologia wciąż idzie do przodu, dla niektórych większą wartość ma to, co zapomniane, a czasem i nieużyteczne. Prawdziwi pasjonaci w stare komputery potrafią tchnąć nowe życie, a także sporo zainwestować. Ile? Gdzie szukają komputerów z lat 90. XX w.? Czy partnerki wspierają swoich mężów w ich pasji? Z kolekcjonerami retro komputerów i gier rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Urszula Chincz.
W Sopocie odbywają się międzynarodowe zawody jeździeckie w klasie SCIO. O pasję i miłość do koni Urszula Chincz zapytała obecną na zawodach jedną z prowadzących Dzień Dobry TVN Kingę Rusin oraz jej przyjaciółkę Karolinę Ferenstein Kraśko, która na koniach jeździ zawodniczo. Kiedy Kinga rozpoczęła przygodę z jeździectwem? Co daje jej jazda konna? Czy Kinga jest już profesjonalistką? I czy zaszczepiła w córkach pasję do jeźdźectwa?
Pan Adam Tomczyk to utalentowany woźny. W wolnym czasie rzeźbi, pisze wiersze, gra w teatrze. Skąd u niego to artystyczne zacięcie? I jak na pasje Pana Adama reaguje jego żona?
Trzy lata temu Janusz Woc wpadł na pomysł, by hodować atrakcyjne zwierzęta. Dlaczego wybrał akurat Alpaki? Gdzie zobaczył je po raz pierwszy? Do jakich celów Pan Janusz wykorzystuje zwierzęta ze swojej hodowli? Kim jest Toffiś i, dlaczego jest tak wyjątkowy?
Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zapytała jurora You Can Dance Michała Piróga o to, co się zmieniło przez te osiem lat, czyli od początku trwania programu. Komu ubyło? Komu przybyło i czego? Czy teraz, po chwilowej przerwie, jurorzy za sobą zatęsknili? Czy zmienili swój system oceniania? Są łagodniejsi dla uczestników czy bardziej surowi? I czym można wzruszyć Kingę Rusin?
Już niedługo w Krakowie rozpocznie się kolejna edycja festiwalu PKO OFF Camera. W ramach festiwalu odbędzie się konkurs dla amatorów "Allegro Short Film". Jak nakręcić kilkuminutowy film, tak by wygrać? Czy w dzisiejszych czasach każdy może być reżyserem? Liczy się profesjonalny sprzęt, czy ważniejszy jest pomysł? O tym, jak zrobić dobrą fabułę i czym zachwycić jury, w Dzień Dobry TVN, opowiedział Wojciech Mecwaldowski, juror w konkursie.
Adrian Drózd założył swój pierwszy biznes w wieku lat 17. Był to serwis o grach, symulatorach jazdy ciężarówką. Skąd pomysł, by w tak młodym wieku otworzyć własną firmę? Jak Adrianowi udało się zdobyć pieniądze na odkupienie podupadającego serwisu? O tym, jak zbuntowany młodzieniec stał się poważnym biznesmenem, Adrian opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN. O pokoleniu młodych biznesmenów, z prowadzącymi Dzień Dobry TVN porozmawiała także Joanna Heidtman, psycholog.
Mateusz Wysokiński aka Wysoki Niski zawodowo zajmuje się fotografią. Przyświeca mu motto: "Fotografuję miłość w każdym wydaniu". Co się pod tym kryje?