O "paragonach grozy" mówi się tak wiele, że większość z nas zaczęła skrupulatnie przeglądać cenniki w knajpach i restauracjach. Ale co, jeśli tego typu rachunek wystawią nam nasze dzieci?
Inflacja wpłynęła na branżę kosmetyczną. Klientki mówią, ile muszą zapłacić za wizytę u fryzjera czy kosmetyczki.
Od 1 sierpnia mają być wyższe ceny gazu dla gospodarstw domowych w taryfie największego sprzedawcy - PGNIG Obrót Detaliczny. Firma uzasadniła wniosek o podwyżkę rosnącymi cenami zakupu gazu na rynku. O ile wzrosną rachunki?
Gdy tylko otworzyły się restauracyjne ogródki, media społecznościowe zaroiły się od zdjęć paragonów, na których widnieją wygórowane ceny w nadmorskich smażalniach. Jeden z internautów był przerażony, gdy zobaczył, że za porcję ryby zapłacił 61 złotych, a to dopiero początek rachunku. Skąd takie ceny? Czy wszędzie jest tak drogo?
Przyszłoroczne podwyżki cen prądu są już pewne. Choć rząd zapewniał, że Polacy ich nie odczują, niestety projekt dopłat, nad którym pracowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska został wycofany z prac legislacyjnych. W 2021 roku będziemy musieli zapłacić ok. 100 zł więcej niż w tym roku. Czym jest opłata mocowa, jak zaoszczędzić prąd i świadomie go wykorzystywać? Na te pytania odpowiedział nam fizyk Dariusz Aksamit.
Niestety, jak grzyby po deszczu powstają strony z super promocjami, które zachęcają nas do zakupu jakieś rzeczy, czy usługi pod warunkiem wysłania sms-a premium. Kiedy dostajemy rachunek telefoniczny, okazuje się, że ów sms nabił je o dodatkowe, często spore kwoty. Jak zabezpieczyć się przed tego typu usługami? Czy podwyższone rachunki można reklamować? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN Pawła Kucharczyk z Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Dowiedzieliśmy się również, jakie kwoty kryją się w numerach telefonów podanych przy sms-ach premium.