Co kryje się za zwycięstwem kandydata Republikanów? Odpowiedzi na to pytanie udzielił w Dzień Dobry TVN dziennikarz TVN24 Michał Sznajder.
Kim jest córka imigrantów i jakie ma poglądy?
Zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych podzieliło Amerykanów. Jak przyznała w rozmowie z prowadzącymi Dzień Dobry TVN przebywająca w Atlancie Arleta Zalewska, wyniki głosowania nie usatysfakcjonowały mieszkańców większych miast. Co było kluczem do zwycięstwa kandydata Republikanów?
Swoją karierę zaczynała od modelingu.
Media nazywają go "głównym cheerleaderem" jej kampanii.
Co warto wiedzieć na temat wyborów prezydenckich w USA?
O czym jeszcze pisaliśmy w serwisie dziendobry.tvn.pl?
Co to oznacza?
Podsumowanie środy.
"Walczy o prawa i sprawy, które moim zdaniem potrzebują wojownika, który będzie ich bronił".
Kamala Harris już zapisała się na kartach historii USA, mimo że jeszcze nie zaczęła pełnić swojego urzędu. Wszystko dlatego, że będzie pierwszą kobietą, Afroamerykanką i osobą pochodzenia azjatyckiego na stanowisku wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. Docenił to magazyn "Vogue" i umieścił ją na swojej okładce. Stylizacja polityk jednak oburzyła Amerykanów.
Kilka dni temu agresywny tłum wdarł się na Kapitol, kiedy zliczano głosy elektorskie oddane w listopadowych wyborach prezydenckich. Finałem tego procesu było ostateczne potwierdzenie zwycięstwa Joe Bidena. Gwałtownie protestujący przeciwko temu zwolennicy ustępującego prezydenta USA Donalda Trumpa są dziś na ustach całego świata. Opowiadał o nich w naszym programie publicysta Łukasz Pawłowski.
Kamala Harris zapisała się w historii USA. Dzięki zwycięstwu Joe Bidena w wyborach będzie pierwszą kobietą, Afroamerykanką i pierwszą osobą południowoazjatyckiego pochodzenia na stanowisku wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. Jak to zmieni amerykańską politykę? Co to oznacza dla kobiet? O tym rozmawiali w naszym programie Małgorzata Zawadka – antropolog społeczny, amerykanistka i wieloletnia korespondentka w Stanach Zjednoczonych oraz Ryszard Schnepf – były ambasador Polski w USA.
Joe Biden pokonał w wyborach ubiegającego się o reelekcję Donalda Trumpa i zostanie 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Taką informację podała agencja Associated Press. W USA trwa wciąż zliczanie głosów, media oceniają jednak, że przewaga Demokraty jest tak duża, iż może on być pewien liczby głosów elektorskich, która gwarantuje mu Biały Dom.
Od kilku tygodni w USA trwało głosowanie na prezydenta na kolejną 4-letnią kadencję. Zakończone 3 listopada wybory zdecydowały, czy Stanami Zjednoczonymi będzie rządził Donald Trump czy Joe Biden. Jaka jest decyzja wyborców?
Już niebawem odbędą się kolejne wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych, a przygląda się im Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Tak się składa, że na czele tej misji stoi Polka, Urszula Gacek. Jak obecnie wygląda jej codzienność?
Okazjonalni amerykaniści zalali wczoraj media społecznościowe falą wpisów dotyczących wyniku wyborów prezydenckich w USA. Zmęczony depresyjną atmosferą Filip Chajzer jak zwykle podszedł do tematu z humorem. W studiu Dzień Dobry TVN zaprezentował nam przegląd najlepszych memów dotyczących Donalda Trumpa i Hillary Clinton.
Wczoraj w nocy odbyła się jedna z najdziwniejszych debat w historii Stanów Zjednoczonych. Na nowojorskiej Long Island w szranki stanęła Hilary Clinton i Donald Trump, o którym mówi się, że pomylił wiec wyborczy z debatą polityczną. Który styl kupią amerykańscy wyborcy? Agresywnego i chaotycznego Trumpa czy opanowaną i wyuczoną Clinton? Jak zmieni się świat po 8 listopada, czyli dniu wyborów prezydenckich? O kulisach debaty powiedział dziennikarz Faktów Marcin Wrona.
Takiej kampanii jeszcze nie było. Republikański kandydat do Białego Domu, Donald Trump, potwierdził, że zamierza zbudować mur na granicy z Meksykiem. Robi to, by zatrzymać napływ nielegalnych imigrantów z tego kraju. W sondażach Trump cieszy się 42% poparciem. Skąd tak duża popularność Trumpa wśród Amerykanów? Czego boi się obecnie amerykańskie społeczeństwo? Gościem Dzień Dobry TVN była Agata Szczęśniak, socjolog i politolog.
Debaty przedwyborcze w Stanach Zjednoczonych wyglądają interesująco. Amerykańscy politycy mówią z pasją, mają w sobie luz, potrafią żartować z siebie, skracają dystans wobec oponentów, a ich wiece są niesztampowe. Można by tak wymieniać i wymieniać. Niestety polscy politycy na ich tle wypadają drętwo. Z politologiem dr Ewą Pietrzyk-Zieniewicz i satyrykiem Krzysztofem Materną rozmawialiśmy o różnicach w debatach przedwyborczych w Polsce i USA. Czy odrobina dystansu i humoru mogłaby pomóc poszczególnym partiom w zdobyciu głosów polskich wyborców?