Picie wody z kranu powinno być bezpieczne. Tak sądziło wiele osób, dopóki w ostatnich dniach w mediach nie pojawił się temat legionelli. Bakteria wywołuje poważne choroby układu oddechowego. Z tego powodu, producenci filtrów od uzdatniania wody zaregaowali na potrzeby klientów. Ekspert ds. uzdatniania wody – Dariusz Majchrzak zdradził, czy w warunkach domowych jesteśmy w stanie uchronić się przed bakterią.
Czy zabraknie wody pitnej?
Środki zebrane w ramach akcji "Zamień modę na wodę" wesprą działania wodno-sanitarne PAH w krajach Afryki i Bliskiego Wschodu.
Wody artezyjskie to jeden z najczystszych typów wód. Pozyskiwane są z tzw. studni lub źródeł artezyjskich. Tego typu napój można otrzymać w wyjątkowo ekskluzywnych miejscach, np. w luksusowych hotelach czy restauracjach.
„Żadne dziecko nie powinno tej wody pić”.
Odpowiada na pytanie, czy rzeczywiście istnieje coś takiego jak alergia na wodę?
"Takich osób jest w Polsce około czterech".
22 marca co roku obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Z tej okazji w Dzień Dobry TVN dziennikarka Katarzyna Bosacka opowiedziała, jaką wodę najlepiej spożywać na co dzień. Czy można pić kranówkę?
Icemill to koncepcja ogromnej instalacji, która przypomina diabelski młyn. Urządzenie pozwala pozyskać wodę pitną z oceanów dzięki zjawisku odsalania przez zamrażanie. W porównaniu do innych technologii, jest ono mniej energochłonne i tańsze. W jakiej fazie jest projekt i kto będzie mógł z niego skorzystać? O tym mówiła autorka pomysłu, Katarzyna Przybyła, doktorantka Politechniki Wrocławskiej.
Najnowsze badania naukowców z Orb Media dotyczące wody pitnej na całym świecie są niepokojące. Otóż wynika z nich, że w wodzie znajdują się mikrowłókna plastiku. Skąd się w niej wzięły? Czy są szkodliwe dla ludzi? Jak się ich pozbyć? Czy w wodzie butelkowanej także mogą być włókna plastiku? O komentarz do badań poprosiliśmy gościa Dzień Dobry TVN Beatę Krasnodębską-Ostręgę z Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.