Kamil Wroński z Lublina w wieku 9 lat został najmłodszym studentem w Polsce, a 5 lat później - najmłodszym polskim przedsiębiorcą. Jego pasją jest mechatronika. O swojej pracy i umiejętnościach młody geniusz opowiedział w reportażu Dzień Dobry TVN.
Pandemia, oprócz oczywistych trudności, jakie wygenerowała na rynku, wyzwoliła w przedsiębiorcach ogromne pokłady kreatywności. Wiele osób do tej pory pracujących na bezpiecznych etatach wpadło na pomysł rozkręcenia własnego biznesu. O tym, czy warto rozpoczynać własną działalność w tak trudnych czasach, opowiedziały nam Ewa Gadomska, specjalistka ds. rozwoju biznesu oraz Ewelina Rydzyńska, przedsiębiorczyni.
Pandemia koronawirusa wiele osób pozbawiła pracy i źródła zarobku. Z tego powodu ludzie zaczęli sobie dorabiać. Jedni dziergają, drudzy robią torty czy pieką chleby, a jeszcze inni udzielają korepetycji online. Jednak jaki musi być spełniony warunek, by mogli oni zarabiać bez konieczności zakładania firmy?
Aktorka Maja Bohosiewicz razem ze swoim chłopakiem otworzyli kwiaciarnię. Czym wyróżnia się ich marka na tle konkurencji? Czy kwiaty w pudełku są autorskim pomysłem aktorki? Czy Maja osobiście dogląda biznesu i codziennie rano jeździ na giełdę kwiatową? I ile kosztuje jedno pudełko róż od Mai Bohosiewicz?
Martyna Zastawna odeszła z pracy i teraz prowadzi pracownię, w której odnawia stare, zniszczone buty. Co było bodźcem do założenia swojej działalności? Czym jest "custom" obuwia? Ile trzeba czekać na renowację butów? I skąd napływają do Martyny zamówienia?