O tym, jak wrócić do równowagi po spożyciu dużej ilości cukru, opowiedziała dr Wanda Baltaza, dietetyk kliniczna.
Rano rogalik z dżemem, w przerwie w pracy ciastko do kawy, po obiedzie deser, a na poprawę nastroju batonik. Jeśli jest gorąco, chętnie zjemy lody, a pragnienie ugasimy słodkim, gazowanym napojem. W ciągu dnia nawykowo sięgamy po produkty zawierające cukier. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, że jest on obecny nie tylko w słodyczach. Jak z niego zrezygnować? Dlaczego jest to takie trudne? To wyjaśnia nam psychodietetyczka Joanna Zielewska, autorka książki "190 dań do pudełka. Insulinooporność".
Czy w momencie, kiedy nie potrafimy odmówić sobie czegoś słodkiego, to jest już uzależnienie? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psychodietetyk Justynę Markowską. Jak radzić sobie z ciągłą ochotą na coś słodkiego? Dlaczego w momencie głodu zamiast sięgnąć po coś treściwego, wybieramy słodycze? Jak pokonać uzależnienie od cukru?
Jedząc słodkości nasz mózg wytwarza endorfiny, jesteśmy szczęśliwsi. Według gościa Dzień Dobry TVN - Elżbiety Lange, psychodietetyk, coacha zdrowia, cukier jest obecnie jedną z najbardziej niebezpiecznych dla zdrowia trucizn, co więcej dozwoloną. Jak rozpoznać uzależnienie od słodyczy? Jak się od nich odzwyczaić? Czy powinno się rezygnować ze słodyczy całkowicie, czy wystarczy je ograniczyć?