Dla młodych ludzi w obecnych czasach nie ma praktycznie żadnych ograniczeń. Dzięki znajomości języków i pasji mogą studiować w dowolnym miejscu na świecie. Jak się zostaje studentem na Yale lub na Harvardzie?
Zdobycie dyplomu poświadczającego o ukończeniu studiów wiąże się z koniecznością poświęcenia kilku lat na naukę, a w przypadku renomowanych uczelni - także i ze sporymi wydatkami.
"Są bardzo mądrzy".
Michał Szpak jest niezwykle rodzinną osobą, o czym mogliśmy przekonać się nie tylko na podstawie jego dotychczasowych wywiadów, ale także patrząc na posty w jego social mediach. Młodsza siostra artysty właśnie obroniła dyplom, a jej sławny brat nie kryje, że jest z niej dumny
Maciej Musiał należy do grona najpopularniejszych aktorów młodego pokolenia. Mimo młodego wieku wystąpił już w wielu produkcjach i może pochwalić się dużym doświadczeniem. Niedawno obronił pracę magisterską, o której opowiedział właśnie w Dzień Dobry TVN.
Utarło się przekonanie, że ukończona szkoła średnia to niewystarczające wykształcenie, a wyższe studia są naturalną koniecznością. Zgodnie z danymi Polskiego Instytutu Ekonomicznego niemal każdy maturzysta zamierzał kontynuować studia. Marzącym o indeksach wyższych uczelni często nie przeszkadza to, że ich dyplomy mogą nie mieć żadnej wartości na rynku pracy.
Elsevier to duże, międzynarodowe wydawnictwo naukowe z długą i interesującą historią. Oprócz tego, że umożliwi naukowcom oraz instytucjom badawczym publikację w swoich czasopismach naukowych, przyznaje im nagrody o tej samej nazwie – nagrody Elsevier.
Zakaz organizowania zgromadzeń, zmniejszenie limitu osób kwaterowanych w pokojach, zakaz przyjmowania osób z zewnątrz, nakaz noszenia maseczek we wspólnych przestrzeniach, przeznaczenie części pokojów na izolatoria – to tylko niektóre obostrzenia, które wprowadzono w domach studenckich w nowym roku akademickim.
Wczoraj na wrocławskim rynku odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego. Wydarzenie uświetnił koncert kilkunastu chórów akademickich. Robi wrażenie, prawda? :)
Rodzicielstwo nie powinno być przeszkodą ani w zdobywaniu wiedzy, ani w pracy. Dlatego też powstał projekt "Maluch na uczelni". Kto go zainicjował? Na czym dokładnie polega? Jak pogodzić role zawodowe i rodzinne? W studiu Dzień Dobry TVN wyjaśniły to ekspertki. Naszymi gośćmi były Katarzyna Tlatlik-Marczak, dyrektorka żłobka na Uniwersytecie Śląskim oraz Lena Kolarska-Bobińska, minister nauki i szkolnictwa wyższego.