Mijają lata, a "bareizmy" wciąż są niezwykle popularne, nawet wśród bardzo młodych ludzi. Świadczą o tym choćby zasięgi grup na Facebooku, które przypominają kultowe sceny z filmów i seriali Stanisława Barei.
Sprawdź, w których filmach wystąpiła aktorka.
Użyczyła swego głosu do wielu produkcji fabularnych i animowanych.
Rafał Dajbor powraca z drugą częścią książki "Jak u Barei". Pamiętacie te kultowe teksty?
Dokładnie 40 lat temu - 4 maja 1981 roku - premierę miał kultowy film "Miś" Stanisława Barei. Z tej okazji na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił zespół Quarantino Collective, który zaśpiewał piosenkę inspirowaną filmem.
Dokładnie 40 lat temu - 4 maja 1981 roku - odbyła się premiera filmu"Miś" Stanisława Barei. Z tej okazji wybraliśmy się na spacer po Warszawie, gdzie kręcone były kultowe sceny, a do studia zaprosiliśmy gości, którzy od podszewki znają ten film – Grażynę Torbicką oraz "Miłośników Filmów Barei" - Roberta Ciesielskiego i Jerzego Szydłowskiego.
"Zmiennicy" Mieczysława Barei to serial, który swojego czasu uwielbiali wszyscy Polacy. Najwytrwalsi w uczuciu, tacy jak Szymon Rakowski, do dziś sprawiają, że ciągle żyje w naszej pamięci. Pan Szymon ukochał serial do tego stopnia, że zapragnął jechać do ślubu repliką taksówki z kultowej produkcji. Nie mogło również zabraknąć odpowiedniego kierowcy. W tym momencie do akcji wkroczył Mieczysław Hryniewicz, który grał w serialu główną rolę. Jakie uczucia towarzyszyły mu, gdy zobaczył dokładną replikę samochodu? Z panami spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.
W marcu Krzysztof Kowalewski skończył 80 lat. Wybraliśmy się do niego z kamerą Dzień Dobry TVN, by dowiedzieć się dlaczego postanowił zostać aktorem, jak trafił na plan filmowy Stanisława Barei i czy mógłby pracować w innym zawodzie. W studiu, z naszymi gośćmi: Janem Bareją - synem Stanisława Barei, Agnieszką Kaczor - córką Kazimierza Kaczora i Laurą Łącz - córką Mariana Łącza rozmawialiśmy o tym, jak wyglądało dorastanie w czasach znanych z kultowych filmów, u boku rodziców, którzy w nich występowali.
Praca megafonistek i megafonistów jest dla większości społeczeństwa pracą bardzo tajemniczą. Zazwyczaj trudno zrozumieć, co megafonistki próbują przekazać pasażerom. Motyw "klusek w ustach" był wykorzystywany w wielu filmach, miedzy innymi w najpopularniejszym, w "Misiu" Stanisława Barei. Kim są osoby, które zapowiadają pociągi?
Kultowy film Stanisława Barei "Miś" ukazuje absurdy PRL-u, ale jak się okazuje, nie brak ich również dziś. Osiołki, które nie mogą publicznie okazywać sobie uczuć, dzieci startujące w wyścigu o... krzesło w stołówce, park, który nie może zostać nazwany imieniem misia, ponieważ ten paraduje bezwstydnie bez majtek - to tylko niektóre hity z 2014 r. Hitem sezonu został również dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Dlaczego jechał na łopacie 20 razy? A warto było, ponieważ dzięki temu załatwił pracę wielu dziennikarzom. Co oznacza skrót PRL? :-)