Co robimy na telefonach przed snem? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział dziennikarz TVN24 Radosław Mróz.
Korzystanie z telefonu komórkowego stanowi nieodłączny element codzienności współczesnego człowieka. Mało kto wyobraża sobie normalne funkcjonowanie bez tego jakże użytecznego akcesorium. Okazuje się jednak, że nieustanne sprawdzanie powiadomień i śledzenie mediów społecznościowych za pośrednictwem smartfona może przyczynić się do pogorszenia stanu zębów.
Cyberprzestępcy nigdy nie śpią. Ciągle szukają sposobów, by przejąć dane lub pieniądze osób korzystających ze smartfonów i internetu. Jedną z dróg „wkradania” się są fałszywe aplikacje.
Masz tyle kart lub gotówki, że portfel zaczyna ciążyć w twojej kieszeni? Jest na to sposób – możesz skonfigurować płatności telefoniczne tak, aby nie była ci potrzebna ani karta, ani gotówka. Wszystko za sprawą bankowych aplikacji, które umożliwiają utworzenie wirtualnej karty płatniczej.
Google zapowiada zmiany polityki prywatności w Androidzie. Pozyskiwanie danych z naszych smartfonów przez Facebooka i inne strony czy aplikacje ma zostać ograniczone. Przez to mogą dużo stracić.
Google usunęło ze swojego Sklepu Play ponad 150 niebezpiecznych aplikacji. Użytkownicy powinni sprawdzić, czy nie mają ich zainstalowanych w swoich smartfonach i jeśli tak - jak najszybciej je odinstalować.
Luka bezpieczeństwa zdiagnozowana została w czipach wbudowanych w ponad 40 proc. smartfonów na świecie. Umożliwia ona hakerom ominięcie zabezpieczeń i dostęp m.in. do rozmów i wiadomości.
Tablety i smartfony towarzyszą obecnie dzieciom już od wczesnych lat życia. Specjaliści ostrzegają jednak przed zgubnym wpływem, jaki mają one na rozwój maluchów. Stąd też apel, by rodzice ograniczyli swoich pociechom czas korzystania z urządzeń mobilnych. Taki przekaz niesie też za sobą kampania: "Zadbaj o mózg dziecka".
15 lipca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bez Telefonu. Już 7 lat temu ONZ alarmował, że na świecie mamy 6 miliardów telefonów komórkowych, podczas gdy 1,2 miliarda z 7 miliardów mieszkańców Ziemi cierpi z powodu braku czystej wody do picia, a 2,4 miliarda ludzi nie ma dostępu do kanalizacji wodociągowej. Dzisiaj sytuacja jest jeszcze gorsza, bo o ile liczba telefonów rośnie w zastraszającym tempie, warunki życiowe mieszkańców naszej planety, już w takim tempie się nie poprawiają.
Miron Mironiuk pochodzi z Wrocławia. Trzy lata temu porzucił pracę w agencji reklamowej i zaczął rozwijać własny komórkowy biznes. Od dwóch lat mieszka w Azji i śmiało można go nazwać "władcą smartfonów". O swojej pracy powiedział dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu. Jak jego firma wykorzystuje dane zapisane w telefonach? Co trzeba mieć włączone w smartfonie, aby specjaliści pracujący u Mirona namierzyli aparat? Jak dokładny jest ich pomiar?
Bez smartfona czujemy się jak bez ręki. Nie tylko z niego dzwonimy, piszemy krótkie wiadomości tekstowe, ale także słuchamy muzyki i robimy zdjęcia. Fotografujemy to, co się dzieje wokół nas. Z ciekawości postanowiliśmy sprawdzić, jakie ostatnio zdjęcie wykonali smartfonem warszawiacy. Co najchętniej uwieczniają? I po co to robią?
Tablety, smarfony, a nawet bankomaty i kasy samoobsługowe w hipermarketach. Wszystko jest już "dotykowe". Czy nasz organizm nie nadąża za ewolucją technologiczną? Czy długoterminowe używanie ekranów dotykowych może prowadzić do deformacji dłoni? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy ortopedę i chirurga ręki dr. Pawła Nowickiego.