Cały dzień czujesz się zmęczona, a kiedy przychodzi wieczór, nagle masz problemy z zasypianiem? Długie godziny spędzone w łóżku, niespokojny sen, a rano, powtórka. Słabe samopoczucie i rozdrażnienie. Jak się okazuje, jest na to sposób. Pomocny może okazać sok z wiśni.
"W dużej mierze zależy to od nas".
Okazało się, że dziewczyna ma poważną chorobę.
Wiemy, co może być przyczyną
Sen to zdrowie - zwłaszcza jeśli ma się dopiero kilka miesięcy, a rozwój fizjologiczny i poznawczy działa na pełnych obrotach. O sen maluszka należy więc zadbać w szczególności. Niestety w tym temacie rodzice zwykle popełniają te same błędy, których skutki mogą być niebezpieczne dla niemowlaka. Jak zatem zapewnić maleństwu to, co najlepsze? Konsultantka do spraw snu dziecka, Diana Rosz-Chilarzewska podzieliła się z nami paroma kluczowymi radami.
Wiele osób po przebudzeniu sprawdza znaczenie snu w senniku. Chowanie się we śnie jest często w nim interpretowane nie tylko jako przestroga przed niebezpieczeństwem, lecz także może zapowiadać miłe niespodzianki. Znaczenie takiego snu różni się w zależności od tego, gdzie się ukrywamy i przed kim.
Senność, problemy z koncentracją i ból głowy. Wiele osób uskarża się na problemy związane z przesileniem wiosennym. Okazuje się, że w tym czasie nasze hormony wariują. Następuje brak równowagi między melatoniną a serotoniną. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dr Grażynę Jędrzejczyk, lekarza pediatrę, która podpowiedziała, jak radzić sobie z dolegliwościami "kaca wiosennego".
Śpisz 8 godzin i nadal czujesz się zmęczona? Boli cię głowa? Czy odpowiada za to - jak sugeruje Marcin Prokop - tajemniczy wirus, czy może to po prostu zwykłe zmęczenie? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN doktora Pawła Grzesiowskiego. Jakie choroby objawiają się w postaci chronicznego zmęczenia?
Chińscy naukowcy uważają, że drzemki w ciągu dnia są groźne dla naszego zdrowia i mogą prowadzić do różnych chorób. Jakich? Kto potrzebuje snu w ciągu dnia? O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy Tadeusza Piotrowskiego z Kliniki Psychiatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, kierownika Pracowni Elektroencefalografii i Badań nad Snem.