Wielu nastolatków zostaje rodzicami. Dlaczego tak się dzieje? Czy wynika to z braku edukacji seksualnej? A może tego typu wiedza rozbudza u dzieci zainteresowanie seksem? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN seksuolog Monikę Staruch.
Od roku tabletka „dzień po” dostępna jest bez recepty. Sporym zainteresowaniem cieszy się wśród nastolatków, którzy stosują ją jak regularną antykoncepcję. O świadomości młodzieży na temat zabezpieczania się i pierwszej wizycie u ginekologa rozmawialiśmy z goszczącymi w Dzień Dobry TVN: Żenią Aleksandrową z Grupy Edukatorów Seksualnych "Ponton" i Edytą Poncyljusz - mamą czworga dzieci.
Z badań wynika, że pomiędzy 15. a 17. rokiem życia na pierwszy stosunek płciowy decyduje się 15,5 proc. chłopców oraz 15,6 proc. dziewcząt. Do tego corocznie na rozpoczęcie życia seksualnego decydują się coraz młodsze osoby. Czy młodzi ludzie są na to przygotowani? Jak dochodzi do kontaktów seksualnych? Czy są przypadkowe, czy może przemyślane? Jak często młodzi ludzie inicjują seks po zażyciu narkotyków, dopalaczy czy innych substancji psychoaktywnych? O tym goście Dzień Dobry TVN: terapeuta Robert Rutkowski oraz Alina Synakiewicz z Grupy Edukatorów Seksualnych PONTON.